Klasifikators “Komandējumu izdevumu veidi”

19-12-2022 13:45 (Atjaunots 23-04-2024)
  • 5 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 718 Skatījumi

Klasifikatorā definē izdevumu veidus, ko izmanto HoP Komandējumu modulī piesakot komandējumu un iesniedzot atskaites.

Ir 2 izdevuma tipi:

  • Dienas nauda
  • Izdevumi

 

Definējot izdevumu veidus ir jānorāda lietotājam saprotams izdevumu nosaukums un apmaksas procents. Un, lai atvieglotu dokumentu iegrāmatošanu, var norādīt izdevumu kontu un dimensijas.

KIZD.PNG

 

Lai HoP darbiniekiem atvieglotu izdevumu veidu izvēli pēc komandējuma veida, piemēram Iekšzemes komandējumiem attēlot tikai iekšzemes izdevumu veidus, tad pie izdevumu veidiem jānorāda, kuriem dokumentu tipiem tie izmantojami.

 

KIZD_Tipi.PNG

 

Ja komandējumu izdevumu veidā nebūs norādīts neviens "Piešķirtais dokumentu tips", tad HoP tāds izdevumu veids tiks attēlots pie visiem komandējumu veidiem.

Komentāri
Ivaiva
CONTRIBUTOR **
autors Ivaiva (Atjaunots ‎30-04-2024 10:16 autors Ivaiva )

Mums ir četri komandējuma veidi: Komandējums, Zinātniskais komandējums, Erasmus komandējums, Projekta komandējums. Komandējuma izdevumiem pievienoju veidus, diemžēl, HOPā piesakot jebkuru no komandējuma veidiem  pie plānotajiem izdevumiem - izvēlnē  "izkrīt/ izritinās" pilnais komandējuma izdevumu saraksts, nevis attiecinātie

autors Diāna Bomiņa

Labdien, @Ivaiva!

 

Lūdzu, restartējiet REST serveri un dodiet ziņu, vai tas ir palīdzējis

Ivaiva
CONTRIBUTOR **
autors Ivaiva

Sazinājos ar mūsu IT daļu un man atbildēja, ka mums nav sava Horizon servera bet izmantojam mākoņpakalpojumu, tad neko restartēt nevaram .

Ivaiva
CONTRIBUTOR **
autors Ivaiva

Paldies, viss nostrādāja! Ļoti palīdz - jo mums ir ļoti liels izdevumu saraksts.

autors Diāna Bomiņa

@Ivaiva Paldies par informāciju! Informācija citiem lietotājiem - nepieciešams REST restarts (ar @Ivaiva  nokomunicēju un restartējām REST, un izmaiņas HoP stājās spēkā).

 

Mākoņklientiem restarts parasti notiek 1x dienā (restarta laiku var apskatīties: Sistēma->Administrēt->Programmprodukti->kolonnā Restarta laiks), izmaiņas stāsies spēkā uzreiz pēc restarta. Ja restartu nepieciešams veikt ātrāk un esat mūsu mākoņklients - uzrakstiet mums uz atbalsts@visma.com.

Ja neizmantojat mūsu mākoņpakalpojumu, tad varat manuāli veikt restartu vai sagaidīt uzstādīto restarta laiku, lai izmaiņas stātos spēkā. 

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām