Konfigurācija veselības apdrošināšanai

27-03-2019 15:18 (Atjaunots 27-03-2019)
  • 6 Atbildes
  • 3 vērtējumi
  • 6715 Skatījumi

Ja darba devējs noslēdzis ar apdrošināšanas kompāniju veselības un negadījuma apdrošināšanas līgumu, nodrošinot darbiniekiem veselības polises, šīs summas jāuzrāda katra darbinieka Paziņojumā par IIN. Kā jāveic konfigurācija, lai pareizi tiktu aprēķināti nodokļi veselības polisēm un uzrādītu izdrukā Paziņojums par IIN, skatīt pielikumā pievienoto instrukciju "Veselības apdrošināšana".

Komentāri
Gulbits
CONTRIBUTOR **
autors Gulbits

Uzņēmumam veselības apdrošināšanas polise ir no 25.11.2022.-24.11.2023., nevis kalendārais gads.

Viens darbinieks ar 30.04.2023. ir izbeidzis darba attiecības.

Biju ievadījusi ar 31.12.2022. proporcionāli kalendārajām dienām 2022.gadā no 365 k.dienām apdroš. prēmijas summu.

Kā šādā gadījumā ir jāievada ves. apdroš. ? 

SantaJ
VISMA
autors SantaJ

Labdien!

Vai pareizi sapratu, ka darbiniekam ir ievadīts veselības apdrošināšanas dokuments par 2022.gada daļu, par veselības apdrošināšanu 25.11.2022.-31.12.2022, ar vienreizējās samaksas dokumentu ar dokumenta datumu 31.12.2022 un aprēķina mēnesi 12.2022?

Tagad Jums ir jāievada dokuments par periodu 01.01.2023.-30.04.2023, izrēķinot, kāda būtu apdrošināšanas summa par šo periodu (dokumenta datums 30.04.2022, aprēķina mēnesis 04.2023).

Lai sistēma saprastu, kāda ir pareizā summa, pert kuru jāpārbauda bruto summa, ir jāizveido Dokumenti-> Algas-> Kartotēkas-> Daļēji apliekamo ienākumu precizējumi:

1) jānorāda, ka takstācijas gads, uz kuru ieraksts attiecas, ir 2023.gads;

2) izvēlas veidu (tā kā šajā sarakstā jāizveido 2 ieraksti, tādēļ vienam ierakstam "daļēji apliekamo ienākumu precizējumu" izvēlas priekš IIN, otru - priekš VSAOI);

3) norāda atbrīvoto darbinieku;

4) "bruto darba samaksas aprēķina periods no" ir 01.01.2023, "līdz" ir darba attiecību izbeigšanas datums 30.04.2023;

5) sistēma aprēķina "summa periodā" (atbilstoši nostrādātajam periodam proporcija no daļēji apliekamā ienākuma summas 426.86).

Veic aprēķinu.

Ja veselības apdrošināšanas summa 2023.gadā pāsniegs "summa periodā" summu, tad summa "virs" tiks aplikta ar nodokli.

evitaaaz
CONTRIBUTOR *
autors evitaaaz

Labdien!
Mani interesē kā vispār tiek apstrādātā veselības apdrošināšanas informācija, sākot ar rēķina ievadi un piesaisti pie darbiniekiem. Cik noprotu, lai šī informācija parādītos pie darbiniekiem ir vajadzīga vienr.samaksas dokumentu ievade, sanāk dubults darbs? SantaJ
VISMA
autors SantaJ

Labdien!

Uzņēmums saņem rēķinu par veselības apdrošināšanu. Rēķins tiek ievadīts Horizon un iegrāmatots.

Lai varētu uz katru darbinieku attiecinātās veselības apdrošināšanas summas uzrādīt Paziņojumā par IIN, tās ir jāiekļauj aprēķinā. Svarīgi - šie aprēķina dokumenti tiek tikai un vienīgi iekļauti aprēķinā, lai tiktu iekļauti Paziņojumā par IIN... bet aprēķinātās summas netiek grāmatotas.

Lai to varētu izdarīt, jābūt ievadītam un aprēķinātam samaksas dokumentam (ērtākais veids - vienreizējās samaksas dokuments), kur norāda uz darbinieku attiecināto summu.

Ja veselības apdrošināšanas periods sākas/beidzas gada laikā, var to sadalīt 2 dokumentos - apdrošināšanas perioda beigās un gada beigās. Kopā pa abiem dokumentiem veidojas kopējā uz darbinieku attiecināmā veselības apdrošināšanas summa.

Par to, vai tas ir dubults darbs... varu vienlaicīgi piekrist un nepiekrist. Rēķins nepieciešams, lai fiksētu izmaksas... bet tā daļas attiecināšana uz darbinieku (citā modulī) nepieciešama, lai varētu sagatavot korektu Paziņojumu par IIN.

 

Ja nepieciešams sīkāks skaidrojums, varat pieteikt konsultāciju.

evitaaaz
CONTRIBUTOR *
autors evitaaaz

Labdien! Vai ir iespēja pie vienreizējās samaksas dokumenta uzstādīt, ka šī summa automātiski veidojās ievadītajām apdrošināšanas polisēm? 

SantaJ
VISMA
autors SantaJ

Labdien!

Vai es pareizi sapratu no Jūsu jautājuma - Jūs vēlaties, lai, ievadot dokumentu, automātiski aizpildās ar kādu noklusēto summu dokumenta rinda tajā brīdī, kad rindā ir izvēlēts darbinieks?

Ja jā, tad šo noklusēto summu ir iespējams norādīt Samaksas veida lapā <Aprēķins> laukā "Noklusētā vērtība".

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām