Horizon izmantošana uz Apple datoriem

04-10-2021 13:08 (Atjaunots 09-11-2021)
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 404 Skatījumi

Horizon programmatūra tiek izstrādāta un attīstīta lietošanai Windows operētājsistēmas vidē. Tas nozīmē, ka no datoriem, kuru pamata operētājsistēma nav Windows, bet gan Mac OS, Linux vai cita, Horizon būs iespējams lietot tikai tad, ja nodrošināsiet piekļuvi videi ar Windows operētājsistēmu.

 

To ir iespējams izdarīt vairākos veidos.

 

  1. Instalējot uz sava datora Windows “virtuālo mašīnu”. 

Virtuālā mašīna ir programmatūra, kas faktiski attēlo Windows vidi uz datora, kas izmanto citu operētājsistēmu. Lai to izmantotu, ir nepieciešams:

 

  1. iegādāties un instalēt kādu no virtuālo mašīnu programmatūrām. Populārākās no tām ir Parallels (iegādes saite pieejama ŠEIT) un VMware Fusion (iegādes saite pieejam ŠEIT). Abām programmām ir pieejamas arī bezmaksas izmēģinājuma versijas. 
  2. iegādāties Windows licenci.

 

Kad ir sagatavota vide, tālākās darbības Horizon aplikācijas iegūšanai veic atverot virtuālās mašīnas programmas logu un sekojot ŠAI INSTRUKCIJAI.

 

Jāņem vērā, ka, ja vēlēsieties izmantot Horizon izdrukas, datu eksportu/importu no Excel un Excel Spraudni, būs nepieciešams instalēt arī MS Word un MS Excel programmas.

 

Izmantojot virtuālās mašīnas ir jārēķinās, ka atsevišķas sistēmas funkcijas var nedarboties tāpat kā datorā ar Windows operētājsistēmu. Visma kā Horizon ražotājs šīs neatbilstības neapkopo un netestē, jo tās ir atkarīgas no izvēlētās virtuālās mašīnas programmatūras. Pieredze liecina, ka visbiežāk ir novērotas neatbilstības darbībās, ko Horizon lietotājs veic, izmantojot taustiņu kombinācijas.   1. Izmantojot Apple Boot Camp (tikai Apple datoriem)

 

Windows operētājsistēmu uz Apple datora var instalēt arī izmantojot Apple radīto programmu - Boot Camp assistant. Tās instalācijas process ir aprakstīts ŠEIT. Arī šajā gadījumā būs nepieciešama Windows operētājsistēmas licence un, ja nepieciešams, arī MS Word un MS Excel programmas.

 

Šajā gadījumā lietotāja pieredze būs identiska kā lietojot datoru, uz kura ir tikai Windows operētājsistēma. Tomēr abas operētājsistēmas (Windows un Mac OS) nebūs iespējams lietot vienlaicīgi - lai starp tām pārslēgtos, būs jāpārstartē dators.3. Izmanojot attālo darbvirsmu jeb “remote desktop”

 

Šajā gadījumā Horizon ir instalēts uz datora ar Windows operētājsistēmu un lietotājs no Apple vai cita datora šai darba stacijai pieslēdzas caur interneta pārlūku. Faktiski tas nozīmē, ka tiek izmantoti divi datori - viens, uz kura “darbojas” Horizon un otrs, caur kuru notiek pieslēgšanās pirmajam datoram.

 

Lai aktivizētu iespēju izmantot attālo darbvirsmu savam datoram ar Windows operētājssistēmu, sekojiet ŠAI INSTRUKCIJAI

 

Jāņem vērā, ka bez papildu aizsardzības pasākumiem, attālo darbvirsmu ir iespējams izmantot tikai datoriem, kas strādā vienā tīklā. Ja vēlaties izmantot Horizon, pieslēdzoties citam datoram ārpus lokālā tīkla (piemēram, no mājas datora pieslēgties datoram, kas atrodas darbā), ir noteikti jāizmanto papildu drošības slānis - VPN pieslēgums. Attālo darbvirsmu izmantošana ir saistīta ar drošības riskiem, kuru izvērtēšana un novērtēšana noteikti ir jāuztic IT profesionālim.

Lai gan, izmantojot šos paņēmienus, Horizon var lietot arī no Apple datoriem, tas saistās ar neērtībām un papildu izmaksām par Windows licencēm. Tāpēc darbiniekiem, kuri Horizon lietos ikdienā, iesakām nodrošināt darba stacijas ar Windows operētājsistēmu. Savukārt darbiniekiem, kam nepieciešams Horizon pieslēgties tikai atsevišķos gadījumos, iesakām izvērtēt, vai funkcijas (piemēram, atskaišu apskati), kam plānots izmantot Horizon, ir iespējams veikt HoP vidē, izmantojot interneta pārlūku.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām