atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

(updated by Mija Zaļūksne VISMA ‎26-06-2018 15:48 )
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 359 Skatījumi

Šajā rakstā piedāvāju Infodienas 2018 prezentācijas "Daži ieteikumi efektīvākai Horizon kontu un dimensiju pārvaldībai" 3. ieteikumu par likumu "mazāk ir vairāk".

Mazāk ir vairāk

 

Nereti ir tā - jo mazāk informācijas uzskaitīsiet, jo vairāk informācijas iegūsiet. Izklausās absurdi, bet pieredze to rāda. Vairāk informācijas var iegūt no mazāka apjoma informācijas uzskaites, kas ir sistematizēta un pilnīga, nevis no daudz un plašas informācijas, kas ir nesakārtota un nav izmantojama tūlītējai lietošanai.

 

Pirms nolemjat uzsākt uzkrāt kāda veida informāciju (izveidot jaunu grupējumu, aktivizēt kādu jaunu dimensiju vai veidot jaunus analītiskos kontus), piecreiz sev pajautājiet, kāpēc to daru, kur es to lietošu un cik regulāri šo informāciju izmantošu. Vai ieguldītais laiks, uzkrājot šo informāciju, atmaksāsies? Ja nē, tad labāk ietaupiet sev laiku un novirziet to kādu auglīgāku nodarbju veikšanai.

 

Nelieli piemēri, kā praktiski, strādājot sistēmā, varat ietaupīt sev laiku, ievērojot principu: "Mazāk ir vairāk!"

 

Pie kontiem aktivizējiet tikai tās dimensijas, kuras nepieciešamas apzinātām vajadzībām

 

Brīdī, kad jāpieņem lēmums par dimensiju aktivizāciju kontam, atbildiet sev uz jautājumu, kur un kādiem mērķiem šī informācija tiks lietota. Izvairieties no dimensiju aktivizācijas "katram gadījumam". 

 

konts.jpg

Pamatdati - Kontu plāns - Konti

 

Ja šis princips tiek ievērots, tad zināsiet, ka visām dimensijām, kas grāmatojumā ir aktīvas, ir jānodrošina to aizpildīšana. Ja reizi periodā informācija tiek pārbaudīta, kontu apgrozījumā, veicot pārbaudi uz neaizpildītām dimensijām, uzskaitītā informācija vienmēr būs pilnīga un gatava tūlītējai lietošanai. 

Dok.jpg

 

Atbrīvo darbagaldu!

 

Ja dokumentu ievadformās un grāmatojumu logos noņemsi visas liekās kolonnas, kuras neizmanto, dokuments būs pārskatāmāks un nenorādītas informācijas iespējamība samazināsies, jo visas nepieciešamās kolonnas būs redzamas un kontrolējamas. Gan dokumentu, gan grāmatojumu ievadformās kolonnas var formēt un sakārtot, izmantojot labajā pusē esošo iespēju <Kolonnu izskats>. 

Atstāj tikai tās kolonnas, kuras izmanto un vienmēr tās aizpildi! Tā iegūsi vairāk laika, jo nebūs nepieciešams atgriezties pie dokumenta, lai norādītu to, kas savlaicīgi nav izdarīts. 
izskata ko.jpg

 

Lai katra minūte, ko veltiet savam darbam, ir lietderīga un nes vajadzīgos darba augļus!

Pārējā laikā palutiniet sevi un domājiet par attīstību!

 

Pārējie padomi:

Kontu grupēšana

Objektu dimensijas