atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in Jums nav iestatītas interesējošās jomas.
  • 2 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 2181 Skatījumi

Realizācijas darījumi ar privātpersonām (kā arī citām personām, kas nav reģistrēti PVN maksātāji) PVN 1 pārskata III. daļā norādāmi kopējās summās ar sekojošiem dokumenta veida kodiem:

 

Darījuma vērtība bez nodokļa

Dokumenta veida kods

MK not. Nr.40

Zem 150 EUR

T

32.2. punkts

150 EUR vai vairāk

X

32.3. punkts

 

Lai sistēmā Horizon nodrošinātu automātisku šādu darījumu atlasi PVN 1 pārskata III. daļā, jābūt sekojošai konfigurācijai un pamatdatiem:

 

1. PVN kategorijas

Ievades ceļš: Pamatdati → Uzņēmums → PVN uzskaite → PVN kategorijas

Jāizveido PVN kategorija ar darījuma veida pazīmi “Neapliekama persona”.

 

p1_kategorija.png

 

 

2. Klientu kartītes

Ievades ceļš: Pamatdati → Klienti → Saraksts

Realizācijas klientiem, kas nav reģistrēti PVN maksātāji, klientu kartītes lappusē “Reģistrs” jānorāda PVN kategorija ar darījuma veida pazīmi “Neapliekama persona”. Lielāka apjoma datu labošanai izmantojama klientu saraksta darbība “Lauku labošana iezīmētām rindām”.

 

p1_klientakartite.png

 

3. Realizācijas dokumenti

Ievades ceļš (piemēram):

Dokumenti → Realizācija → Rēķinu saraksts

Dokumenti → Noliktava → Pavadzīmju saraksts

 

Realizācijas dokumentiem, kas izrakstīti klientiem - PVN nemaksātājiem, dokumenta PVN kategorijai jābūt ar darījuma veida pazīmi “Neapliekama persona”.

Noklusēti dokumenta PVN kategorija tiek aizpildīta ar klienta kartītes PVN kategoriju; dokumentam to var arī manuāli nomainīt. Ja nepieciešama citādāka sistēmas darbība nekā noklusētā, tad var veikt papildus dokumentu tipu konfigurāciju, piemēram, norādot noklusēto dokumenta PVN kategoriju (Sistēma → Uzstādījumi → Dokumentu tipi).

 

p1_dokuments.png

 

4. PVN 1 pārskata III. daļa

Ievades ceļš:

Atskaites → Apgāde → PVN deklarācijas → Jauns vai Labot, vai Darbības → Pielikums (III. daļa) → poga “Atlasīt klāt”

 

Darījumu rindiņas tiek atlasītas pēc grāmatojumiem, atbilstoši PVN deklarācijas aprakstam. Katras rindiņas dokumenta veida kods tiek noteikts ņemot vērā dokumenta PVN kategoriju:

  • Ja dokumenta PVN kategorijai ir darījuma veida pazīme “Neapliekama persona” un darījuma summa bez nodokļa ir zem 150 EUR, tad sistēma piešķirs dokumenta veida kodu “T” un sasummēs šādus darījumus rindā “Darījumi zem 150 EUR”
  • Ja dokumenta PVN kategorijai ir darījuma veida pazīme “Neapliekama persona” un darījuma summa bez nodokļa ir 150 EUR vai vairāk, tad sistēma piešķirs dokumenta veida kodu “X” un sasummēs šādus darījumus rindā “Darījuma veids “X””.

p1_pvndekl.png


Atbilstošie punkti no MK not. Nr. 40 “Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām":

32. PVN 1 pārskata III daļā reģistrēts nodokļa maksātājs kopējā summā norāda:

 

32.2. pārējos attaisnojuma dokumentus, uz kuru pamata ir veikti darījumi – piegādātas preces un sniegti pakalpojumi – un kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 150 euro. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata III daļas 4., 5. un 6.aili, norādot dokumenta veida kodu "T";

32.3. darījumus, kuru vērtība bez nodokļa ir 150 euro vai vairāk, ja preču vai pakalpojumu saņēmējs ir nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kas nav nodokļa maksātājs, vai persona, kuru nevar identificēt. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata III daļas 4., 5. un 6.aili, tajā norādot dokumenta veida kodu "X".

Komentāri
CONTRIBUTOR *
Kaut kā vairs šis viss nedarbojas gadījumos ar PVN 48_2 rindu. Tiek atspoguļoti katrs darījums atsevišķi. Pirms jaunināšanas uz versiju 540. viss darbojas korekti.

Labdien, @andism ,

Jā, bija izmaiņas (no 535.32, 540.24), lai 48_2 rindas darījumus, kas iet III. pielikumā rādītu vienmēr atsevišķi. Jo VID salīdzina deklarācijas 48.2. rindas kopsummu ar PVN2 (vai precizējumiem PVN3) un III. pielikuma darījumiem ar norādītu 48.2 rindu, un lūdz precizēt, ja nesakrīt.

 

Kas šajā gadījumā tie ir par darījumiem, kurus liek 48_2 rindā, bet nevajag atsevišķi uzrādīt? Kāda ir darījuma vieta, klients sanāk nav PVN maksātājs? Vajadzētu piemēru ar darījumu pēc būtības.