atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

  • 0 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 373 Skatījumi

Iepērkot krājumus var rasties situācijas, kad veidojas papildus izmaksas, kuras ir jāiekļauj preču pašizmaksā, bet tās nav fiksētas saņemšanas dokumentā, piemēram, preces iepērkam no viena uzņēmuma, bet piegādi veic cits, kurš par šo pakalpojumu piestāda atsevišķu rēķinu.

 

Lai šādus izdevumus iekļautu preču pašizmaksā, sistēmā ir jāizveido atbilstošs pieskaitījums, to dara Pamatdati - Noliktava - Pieskaitījumi. Pieskaitījumā ir svarīgi fiksēt pazīmes par summas sadali pa rindām un nav klienta, kā arī norādīt virsgrāmatas kontu, kurā uzkrāt summu.

 

pnk1.png

 

Ievadot saņemšanas dokumentu jāizvēlas izveidotais pieskaitījums. Kā redzams zemāk bildē preču pašizmaksa un dokumenta summa tiek palielināta par transporta izdevumiem, bet tā netiek iekļauta dokumenta apmaksas summā. Iepirkuma summa ir preces pašizmaksa, kas no šī dokumenta būs fiksēta sistēmā.

 

pnk2.png

 

Pavadzīmes kontējumā ir svarīgi šāda pakalpojuma summu uzkrāt atsevišķā kontā, kurā vēlāk tiek kontēts saņemtais rēķins no transporta uzņēmuma.

 

pnk3.png

 

Lai šis kontējums veidotos automātiski, ir jāpapildina kontēšanas shēma ar jaunu kontējumu, tā ir pieskaitījuma papildrinda ar indikatoru ^Nav klienta.

 

pnk4.png

 

Transporta uzņēmuma rēķinu visērtāk ir ievadīt ar speciāli izveidotu pakalpojuma kartīti, kurai ir noklusētais virsgrāmatas konts.

 

pnk5.png