atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Kā veikt krājumu inventarizāciju?

19-12-2017 07:41 (Atjaunots 26-07-2018)
 • 0 Atbildes
 • 1 vērtējumi
 • 911 Skatījumi

 

Lai varētu programmā ievadīt Krājumu inventarizācijas dokumentu, jābūt aktivizētam dokumenta tipam Inventarizācijas norakstīšanas pavadzīme. Inventarizācijas dokumentā tiek ievadīti inventarizācijas dati un veikta faktisko atlikumu salīdzināšana ar uzskaites atlikumiem, kā arī atlikumu korekcijas.

 

Ceļš: Dokumenti – Noliktava – Inventarizācijas pievienot Jaunu inventarizāciju vai Dokumenti – Noliktava – Jauna inventarizācija:

lookr1.png

Aizpildāmie dokumenta lauki un to nozīme:

 1. Datums – dokumenta datums uz kuru tiek veikta inventarizācija. Uzmanību! Ja inventarizācijas dati nepieciešami, piemēram, par periodu līdz 30.06.2015. datumam ieskaitot, tad dokumenta datums ir nākamā diena, kas šajā minētajā piemērā ir 01.07.2015.;
 2. Numurs – dokumenta numurs;
 3. Noliktava – norādama noliktava, kuras esošajiem krājumiem tiks veikta inventarizācija;
 4. Skaitīšana – krājumu inventarizācijai jāizmanto šī dokumenta lappuse;
 5.  Nomenklatūru saraksts – inventarizācijas pavadzīmē iespējams ielasīt nomenklatūras no pilna saraksta (tiks atvērts pilns nomenklatūras saraksts) vai saraksta no noliktavas (nomenklatūras saraksts, kurai ir atlikums šajā noliktavā). Kolonās Daudzumsinformācija netiks aizpildīta. Šo variantu izmanto, ja nepieciešams izdrukāt inventarizācijas sarakstu, un, veicot inventarizācijas skaitīšanu, nav nepieciešams, lai būtu redzams krājumu daudzums. Pēc aizpildīta inventarizācijas dokumenta papīra formā, šajā dokumentā tiek manuāli aizpildīta kolonna Daudzums (ar virsrakstu melnā krāsā):
  kraj2.png
 6. Pievienot no atlikuma saraksta – ielasāmi krājumu atlikumi, kas ir uzskaitē dokumenta norādītajā noliktavā, un kolonās Daudzums būs norādīts uzskaites daudzums. Ja Daudzums pēc fakta neatbilst Daudzumam pēc uzskaites,  tad inventarizācijas dokumenta rindiņā kolonnā Daudzums (ar virsrakstu melnā krāsā) norāda faktisko daudzumu:
  kraj3.png
 7. Nolasīt no ‘Bar Man’- krājuma rindas tiks aizpildītas, datus nolasot no datu lasītāja vai Bar Man lasījumu saraksta;

 8. Cipars – attēlo rindiņu skaitu dokumentā;

 9. Fiksēt atlikumus dokumentam – tiek veikta norādītā daudzuma fiksācija visam dokumentam un aizpildītas dokumenta lappuses Atlikumu apstrāde,  Atlikumu korekcijas. Pēc izpildes, ja nepieciešams, tiks veiktas atlikumu korekcijas noliktavas atlikumos. Šis dokuments būs kā atlikumu norakstīšanas vai saņemšanas dokuments. Tas nozīmē, ka papildus nav jāveido norakstīšanas vai saņemšanas dokuments;

   

 10. Fiksēt atlikumus rindai - tiek veikta atlikumu fiksēšana iezīmētajai dokumenta rindai  un par to aizpildītas dokumenta lappuses Atlikumu apstrāde, Atlikumu korekcijas;

 11. Atcelt Fiksēšanu dokumentam – fiksāciju atceļ, ja dokumentā jāveic daudzumu korekcijas;

 12. Atlikumu apstrāde –– pēc atlikumu fiksēšanas šī lappuse tiek automātiski aizpildīta. Šajā lappusē redzams saraksts ar inventarizētajām nomenklatūrām to uzskaites un faktiskajiem daudzumiem, kā arī inventarizācijā konstatētajiem iztrūkumiem vai pārpalikumiem. Kolonnā Starpība daudzums ar + nozīmē, ka nomenklatūrai konstatēts pārpalikums un tiks veikta krājuma saņemšana. Daudzums ar mīnuss nozīmē, ka nomenklatūrai konstatēts iztrūkums un tiks veikta norakstīšana:
  kraj4.png

 13. Atlikumu korekcija – pēc atlikumu fiksēšanas  šī lappuse tiek automātiski aizpildīta. Lappusē tiek attēlotas tikai nomenklatūras, kurām inventarizācijā konstatēts iztrūkums vai pārpalikums. Daudzums ar mīnusu nozīmē pārpalikumu, šis daudzums tiks pieplusots noliktavas atlikumiem, bet daudzums ar plus nozīmē, ka šis daudzums tiks norakstīts:
  kraj5.png
  Dokumenta augšējā lappusē Info var norādīt inventarizācijas komisiju. Šo informāciju varēs pēc tam norādīt inventarizācijas izdrukā:
  kraj6.png

  Inventarizācijas rezultātus var izdrukāt:

  1. Izvēloties inventarizācijas dokumenta sarakstā pogu Drukāt;

  2. Izvēloties inventarizācijas dokumenta sarakstā Darbības – Inventarizācijas kopsavilkums pa nomenklatūrām un šajā sarakstā poga Drukāt:
  look2.png

Dalībnieki
Izceltā tēma