Pievienoto failu priekšapskates iespējas

02-09-2020 11:28
  • 0 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 616 Skatījumi

Lietotāji arvien vairāk izmanto iespēju Horizon pievienot failus gan pie pamatdatu kartītēm, gan pie dokumentiem. Visbiežāk izmanto attēla formāta failus JPG, JPEG, PNG u.c.

 

Ir gadījumi, kad no Horizon atverot failu uz priekšapskati, attēls ir pagriezts horizontāli un nav lietotājam ērti pārskatāms.

 

ATTELS1.PNG

 

Iespēju pagriezt bildi vai mainīt, piemēram,  tā izmēru, nosaka programma, ar kuru tiek attēlota bilde. Ja tas ir Horizon logs, tad šeit nebūs pieejamas attēla  apstrādes funkcijas. Ja  bilde tiek atvērta  bildes tipam speciāli paredzētajā programmā, būs pieejamas bildes attēlošanas funkcijas.

 

Horizon ir speciāls kontroles un vides parametrs (Sistēma -> Uzstādījumi), ar kura palīdzību uzstādīt veidu kā noklusēti atvērt failus uz priekšapskati. 

 

ATTELS1a.PNG

 

"Rādīt iegulti"- tas ir noklusētais variants un tur Horizon nodrošina vienīgi priekšapskati bez jebkādām papildu funkcijām.  Ja vajag pagriezt, tad var izvēlēties "Atvērt ārējā programmā" un tā jau būs speciāla failu apstrādes programma, kas māk pagriezt attēlus.

 

ATTELS2.PNG

ATTELS3.PNG

 

Ja ir situācija, kad attēlu pagriešana priekšapskates režīmā ir ļoti bieža, var uzlikt kontroles un vides parametros noklusēti "Atvērt ārējā programmā". Taču tad jābūt pilnīgai pārliecībai, ka uz datora ir programmas, kas var atvērt attēla formāta. Ja ir uzstādīts parametrs "Atvērt ārējā programmā", tad faila priekšapskates atvēršanas laikā nevar manuāli pāriet uz Horizon faila priekšapskates rīku.

 

Faila priekšapskates parametru var uzstādīt viesiem lietotājiem vienādu vai arī individuāli katram lietotājam.

 

Ja ir nosacījumi, pie kuriem Kontroles un vides parametru vērtību mainīt nav iespējams, jāatceras, ka bildi var atvērt uzreiz ārējā programmā, ja pievienoto failu sarakstā novieto peles kursoru uz faila un uzklikšķina uz tā turot nospiestu taustiņu CTRL.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām