Mina produkter
Hjälp
Geving
CONTRIBUTOR *

Dokumentasjon for Visma.BusinessServices(.Client/Generic/Wrapper) ? (Automatisere SAF-T eksport)

av Geving

Jeg har fått i oppdrag å utvide en eldre applikasjon med ny funksjonalitet for å kjøre en eksport av SAF-T for en gitt periode. Jeg har kommet frem til at målet må være å bruke "Visma.BusinessModel.P.CompanyInformation.ExportStandardAuditFileForTax" (verdi 1122), med parameter 284 og 285 som er fra- og til-dato. Dessverre er det ingenting av den eksisterende koden som benytter noe i Visma.BusinessModel.P, og det å gjette seg frem til hva slags type operasjon og request som trengs for å benytte verdi 1122 er vanskelig uten noen form for dokumentasjon.

Visma Support var ikke særlig til hjelp, så da håper jeg at det er noen her som kan hjelpe meg. Enten i form av dokumentasjonsfiler/SDK eller en kodesnutt/god pseudokode som hjelper meg til å finne riktig request/metode for å utløse SAF-T eksport.

2 SVAR 2
Godkänd lösning
AndersKallin
CONTRIBUTOR *

av AndersKallin

Hej,

 

Något liknande det här borde kunna fungera, jag har inte testat, men det kanske ger dig lite hjälp att komma igång.

            using (client)
            {
                try
                {
                    var table = context.UseTable((int)Visma.BusinessModel.T.CompanyInformation);
                    Row companyInformation = table.SelectRow().Row;

                    var procerssing = companyInformation.ExecuteProcessing((long)Visma.BusinessModel.P.CompanyInformation.ExportStandardAuditFileForTax);
                    var fromDate = procerssing.RootParameterNode.AddParameterValue((long)Visma.BusinessModel.Pp.CompanyInformation.ExportStandardAuditFileForTax.FromDate);
                    fromDate.IntegerValue = 20250101;
                    var toDate = procerssing.RootParameterNode.AddParameterValue((long)Visma.BusinessModel.Pp.CompanyInformation.ExportStandardAuditFileForTax.ToDate);
                    toDate.IntegerValue = 20250131;

                    request.Dispatch(client);
                }
                finally
                {
                    client.Close();
                }
            }

/mvh Anders

Marcus Borg
VISMA

av Marcus Borg

Hej Geving,

Har du access till Developer forum? Du bör kunna få svar där, finns också en alternativ Discord-server för denna typen av frågor.

Marcus Borg
Product Specialist

Få uppdateringar på det här inlägget i din inkorg

Klicka på de tre prickarna till höger i inlägget/artikeln och välj Prenumerera.

Läs mer om prenumeration här