IneseGandrs
CONTRIBUTOR ***

Apgādes pavadzīme ar vairākiem PVN veidiem

autors IneseGandrs

Kā Horizon jāievada viena pavadzīme ar dažādiem PVN, lai darījumi korekti atspoguļotos PVN 1 pielikumā?Piemēram, viena Depo SIA pavadzīme ar nopirktu: 1) tējkannu  - R8, 2) reģipsi - R9, 3) kopšanas līdzekli - parastais 21% PVN.

Paldies!

9 ATBILDES 9
Gunta_AlianseTM
PARTNER

autors Gunta_AlianseTM

Un vēl "JAUTRĀK" ir, ja pavadzīmē ir piegāde, kas jāiekļauj VISU preču vērtībā vai atlaide uz visu pavadzīmes "RAIBO" saturu :D:D:D:D - tad ir vēl ceturtais dokuments un iepriekšējiem trijiem ir jāieliek pieskaitījums "nav klienta", lai sadalītu piegādes vai atlaides summu ......... DAUDZ LAIMES LATVIJAS 100-gadē :D:D:D

Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Jā, taisnība ir Guntai, jādala pa dažādiem sistēmas dokumentiem, katram norādot tādu PVN kategoriju, kas dod vajadzīgo darījuma veida kodu PVN deklarācijas 1. pielikumā.

 

Līdz šim reversa darījumi bija vairāk specifiskās nozarēs, kur bija iespējams pārdodot sagatavot atsevišķu dokumentu par darījumu. Ar šo gadu klāt nākušie ietekmē ļoti daudzus, īpaši būvizstrādājumi.

Horizon ceļa kartē ir ieplānots veikt izmaiņas, lai šāda dalīšana nebūtu nepieciešama. Diemžēl tas prasa pamainīt sistēmā sen iestrādātus pamatus, ka PVN kategorija katram dokumentam ir tikai viena. Attiecīgi izmaiņas ir palielas, aptver daudzus dokumentus un PVN deklarācijas veidošanu, risks un testēšana liela. Tādēļ pagaidām ir tikai cerības, bez konkrēta termiņa.

Pie tam reversu PVN piemērošanu sadzīves tehnikai un būvizstrādājumiem esot apstrīdējusi Eiropas komisija, tā ka "būs interesanti". 

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Mums, piemēram, ir ienākošā pavadzīme ar diviem kodiem: R7 un R9, un piegādātājs atsakās atšifrēt, kādas summas ir katram kodam - tas viss vienā dokumentā. 

Vitālijs Puškovs
ACTIVE CONTRIBUTOR *

autors Vitālijs Puškovs

Sveiki!

Es domāju, ka pēc rēķina rindām jau var saprast, kura prece/pakalpojums atbilst, kurai Darījuma veida pazīmei.

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Gunta_AlianseTM
PARTNER

Ir tādi pavadzīmu noformētāji-mākslinieki, ka NEVAR GAN saptast !!!!!! Es prasu, lai piegādātājs raksta, citādi nemaksājam !!!!!!! Un vēl man "nagi niez" PVN atskaitē ielikt kodu, piemēram, R6, jo pavadzīmes rindinā ir rakstīts:  "15x87x665 TRMMJ, zelts" :D:D:D un nav pilnīgi nekādas citas norādes, izņemot "nodokļa apgrieztā maksāšana" 😉

Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

MK noteikumu Nr.40 grozījumiem ir zemāk iekopētā anotācija. No kuras saprotams, ja jumta būvēšanā izmantoti metālizstrādājumi, tad tos saņemot tāpat visus jāliek uz R9. Un ja tējkannu paredzēts iemūrēt sienā, tad arī R9. 

Un, piegādātājam nekādas vairāk atsauces noteikumi neuzliek norādīt, kā tikai "apgrieztā nodokļa maksāšana"...

 

Anotācija:

Lai Valsts ieņēmumu dienests PVN administrēšanas procesā varētu pamatoti izvērtēt tiesības atskaitīt priekšnodokli, izsekot iegādāto būvmateriālu apjomam un sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī nodokļu maksātāju riska analīzes mērķiem,  PVN kontroles pasākumu veikšanai, īpašā PVN piemērošanas režīma darbības efektivitātes izvērtēšanas nolūkiem, tiek noteikts atsevišķs kods “R9”. Piemēram, ja reģistrēts PVN maksātājs iegādājas metāla caurules tālākai pārdošanai, tad, atšifrējot darījumu PVN deklarācijas PVN1 pārskata I daļā jānorāda kods “R7”. Savukārt, ja metāla caurules tiek iegādātas iestrādāšanai būvē, tad darījums PVN deklarācijas PVN1 pārskata I daļā jānorāda ar kodu “R9”.

Gunta_AlianseTM
PARTNER

autors Gunta_AlianseTM

Nav gluži tā, ka vajag tikai "nodokļa apgrieztā maksāšana" rakstīt:

PVN likumā 125.pants (1) punkts 15) apakšpunkts
"15) ja preču piegādei vai sniegtajam pakalpojumam piemērota nodokļa 0 procentu likme vai tiem ir piemērojams atbrīvojums no nodokļa, — atsauce uz šā likuma pantu, saskaņā ar kuru ir piemērojama 0 procentu likme vai atbrīvojums no nodokļa, vai atsauce uz Padomes 2006.gada 28.novembra direktīvas2016/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu attiecīgo pantu, vai cita atsauce, kurā norādīts nodokļa 0 procentu likmes vai atbrīvojuma no nodokļa piemērošanas tiesiskais pamatojums;"

Līdz ar to IR nepieciešams norādīt, atsaucoties uz kuru PVN likuma pantu PVN netiek piemērots ....

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

dokumentā norādīts, piemēram: jumta profils, trapecveida sienu profils un halux profils. Vai tiešām grāmatvedis ir kompetents salikt pretī attiecīgos kodus? 

Accepted solution
Gunta_AlianseTM
PARTNER

autors Gunta_AlianseTM

3 dažādos dokumentos (ar dažādām PVN kategorijām)

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām