Marika8
CHAMPION **

Debitora pārmaksas pārnešana gada beigās

autors Marika8

Labdien, 

 

Vai HORIZON ir iespēja gada beigās debitoru pārmaksas pārcelt uz bilances pasīvu pie kreditoriem? 

 

 

6 ATBILDES 6
Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien,

Komentāros jau pieminēti vairāki iespējamie varianti. Šeit apkopojums:

 

1) pie katra darījuma uzreiz lietot atbilstošos avansu kontus, tad, slēdzot periodu, papildus grāmatojumi nav nepieciešami.

 

2) izmantot rēķinu ar norēķinu veidu "Nepiedalās". Pie lielākiem apjomiem var ienest datus ar excel veidni. Var gan vienā dokumentā likt divas grāmatojumu rindas - vienu 31.12. otru 01.01., gan arī veidot 2 atsevišķus dokumentus

 

3) avansu pārgrāmatošanas dokuments - šis ir specifisks divpusējs dokumenta veids, kur 31.12. veidojas pārnešana un 01.01. atgriešana. Tas ietekmē tikai kontu apgrozījumu, un tā arī domāts, ka summas pa klientiem netiek aiztiktas. 

 

Izmaiņas šajā jomā nav plānotas, attiecīgi jāizvēlas kāds no variantiem.

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

Protams. Viens no variantiem- ir izveidots dokumenta tips ( no realizācijas rēķina, bet Nepiedalās norēķinu operācijās) Reģistrs ar klientu. Un 31.12. summu grāmato uz kredītu, un 01.01.- atpakaļ

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Vai pareizi saprotu - katram debitoram, kuram gada beigās izveidojusies pārmaksa, jāveido vēl papildus dokumenti - viens ar 31.12. datumu uz kreditoriem un pēc tam ar 01.01 datumu atpakaļ? 

 

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

Var veidot vienu dokumentu, izveidojot attiecīgu kontējuma shēmu Nākamais Vai Iepriekšējais periods. Bet jā- katram debitoram.

( bet protams- ir variants arī tikai kopsummu pārgrāmatot)

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Atradu vienu mazliet citādāku veidu - Dokumenti-> realizācija-> avansu pārgrāmatošanas dokumenti. 
Lai gan šis variants nepārnes atlikumus ar klienta nosaukumu (analītiski), bet vismaz 2 reizes nav katram klientam jāvada dokuments, jo automātiski izveidojās arī "atgrāmatojums" gada sākumā. Respektīvi - virsgrāmatas līmenī summas pārceļas, kur vajaga, katra rindiņa atbilst kādam no klientiem (pēc šī daudzmaz var atšifrēt klientu).
Varbūt @Visma var papildināt šos avansu pārgrāmatošanas dokumentus ar klientu nosaukumiem (ar analītisko uzskaiti)? Jo tad šis variants vienkārši būs zelta vērtē!

Baiba Almane
CONTRIBUTOR **

autors Baiba Almane

Varbūt @Visma var papildināt šos avansu pārgrāmatošanas dokumentus ar klientu nosaukumiem (ar analītisko uzskaiti)? Jo tad šis variants vienkārši būs zelta vērtē!-jā, šis ļoti atvieglotu manuālo darbu. Jo Dokumenti-> realizācija-> avansu pārgrāmatošanas dokumenti labi strādā, bet trūkst šī analītiskā uzskaite, līdz ar to resurss faktiski tiek nepilnīgi izmantots, jo savu funkciju līdz galam nepilda.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām