Anonymous
Neattiecas

Nomenklatūru atlikumi ieriekšejos periodos pēc pārgrāmatošanas uz jaunajiem kontiem (MK87)

autors Anonymous

Veicot izmaiņas pēc jaunajiem MK  Nr.87 janvārī tika izveidotas jaunas nomenklatūru grupas kartītes ilgstoši nolietojamam inventāram, kurās tika norādīts jaunais konts 2161 (vecajā kartītē līdz 31.12.2018 konts 2169). pēc tam tika veikta atlikumu pārgrāmatošana uz jauno kontu izmantojot partijas pārveidošanas pavadzīmi, datums 31.12.2018 starpperiods un nomenklatūru kartiņām ar labošanu piešķīrām jauno nomenklatūru grupu. Kontu apgrozījumā uz 31.12.2018 un uz 01.01.2019, atlikumi pa kontiem ir pārnesušies pareizi, taču uzliekot noliktavas atlikumus atskaites- noliktava- nomenklatūru atlikumi 2018.gadā atlikumi tiek uzrādītas pēc jaunās nomenklatūru grupas. Vai tā ir jābūt, ka arī par iepriekšējiem gadiem nomenklatūru atlikumi tiek uzrādīti  ņemot vērā  jaunās nomenklatūru grupas?

4 ATBILDES 4
Accepted solution
Sarmīte Spēlmane
VISMA

autors Sarmīte Spēlmane

Labdien!

 

Lai izprastu Noliktavas moduļa uzskaites pamatprincipus, kas šajā jautājumā ir būtiski, sākumā sniegšu nelielu aprakstu par Noliktavas moduļa uzbūvi un krājumu kontu uzskaiti tajā. Zemāk būs arī atrodama atbilde uz Jūsu jautājumu :)!

 

Nomenklatūru kartītēm, piešķirot jaunu nomenklatūru grupu ar jaunu krājumu kontu, tiek nomainīts nomenklatūru grupas konts. Iekļaujot nomenklatūru kartīti saņemšanas pavadzīmēs, uz katru pavadzīmi veidojas jauna partija, kurā noklusēti iekopējas Partijas krājumu konts no Nomenklatūru grupas krājumu konta. Kamēr kāds no šiem kontiem netiek mainīts, Nomenklatūru grupas krājumu konts un Partijas krājumu konts ir vienādi. Kā atainots šajā shēmā, Nomenklatūru grupas konta nozīme ir noklusēti aizpildīt visu turpmāko saņemšanas pavadzīmju Partiju kontus ar tā brīža nomenklatūru kartītei piesaistīto Nomenklatūru grupas kontu. Atlikumi tiek fiksēti uz Partijas kontu.  

Partijas.png

Izveidojot jaunas Nomenklatūru grupas kartītes un piešķirot tās nomenklatūru kartītēm, tika samainīts nomenklatūru kartītei piesaistītais Nomenklatūru grupas konts (sarkanais lauks). Tas nozīmē - turpmāk visās saņemšanas pavadzīmēs Partijas konts aizpildīsies ar jauno Nomenklatūru grupas kontu. 

Ar partijas pārveidošanas dokumentu samainījāt Partijas kontus, kas ir atlikumu konti. Šajā gadījumā Partijas krājumu konta maiņa tika fiksēta ar konkrētu datumu, kas ir 31.12.2018.starpperiods.

 

Salīdzinot virsgrāmatu ar noliktavas datiem, dati jāsalīdzina ar Partijas kontu nevis Nomenklatūru grupas kontu! 

Izmantojot atskaiti "Nomenklatūru atlikumi" Jūs skatāties atlikumus uz nomenklatūru kopumā un neredzat Partijas kontu, bet tikai Nomenklatūru grupas kontu, kas kartītei tika samainīts bez fiksēta datumu. 

Tā vietā atlikumu salīdzināšanai Jums būtu jāizmanto Atskaites - Noliktava - Atlikumi pa partijām, kur salīdzināšanu var veikt nevis uz Nomenklatūras grupas krājumu kontu, bet Partijas krājumu kontu. 

Šajā atskaitē izskatā var izlikt divus krājumu kontus:

Partijas krājumu konts

Nomenklatūru grupas krājumu konts

Salīdzinot atlikumus, svarīgi veikt pārbaudi pēc Partijas krājumu konta

Izskats.jpg 


Atlikumi.jpg

 

Partijas konta maiņa ir fiksēta laikā, kas nozīmē, ka līdz 31.12.2018.starpperiodam atlikumi būs skatāmi uz veco Partijas krājumu kontu, bet no 31.12.2018. uz jauno Partijas krājumu kontu. Savukārt, Nomenklatūru grupas krājumu konts visos datumos rādīs jauno vērtību, jo tas nav atlikumu konts. 

 

Cerams, ka tādējādi radījām Jums priekšstatu par atšķirībām starp šīm divām vērtībām noliktavas uzskaitē. Lai izdodas :)!

 

 

 

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Labdien, vēl pie šīs tēmas, vai ir vēl kādas iespējas kā var pārbaudīt atlikumus noliktavā līdz 31.12.2018? Vai paliek tikai tā iespēja ko minējāt, ka jāpārbauda atlikumi pa partijām?

Accepted solution
Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Lai salīdzinātu noliktavas moduļa datus ar virsgrāmatu, Jūs varat gan manuāli salīdzināt atlikumus pa partijām (vadoties pēc partijas krājuma konta) ar virsgrāmatu, gan arī izmantot rīku “Atlikumu atskaišu salīdzināšana”, kas ļauj Jums nepieciešamo dimensiju griezumā salīdzināt datus modulī ar virsgrāmatu. Tomēr arī šajā gadījumā jāņem vērā, ka dati jāsalīdzina pēc partijas krājuma konta, nevis nomenklatūru grupas krājuma konta.

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Paldies par atbildi, jautājums atrisināts

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām