AgneseZ
CONTRIBUTOR *

Izejošo maksājumu konvertācija

autors AgneseZ

Labdien!

Darījumi notiek dažādās valūtās. Rēķins ir vienā valūtā, bet maksājums citā. Kādas darbības jāveic programmā (kontējumu shēmā), lai automātiski, veidojot Izejošā maksājuma konvertāciju, iegrāmatotos starpība, kas rodas? Starpība rodas, jo ECB kurss nesakrīt ar bankas kursu.  

4 ATBILDES 4
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien, @AgneseZ 

 

Šajā rakstā var atrast informāciju par valūtas darījumu uzskaiti: https://community.visma.com/t5/Zinasanu-baze/Ka-uzskaitit-valutas-darijumus-ar-klientiem/ta-p/233888

 

Papildinot to ---> pie konvertācijas dokumenta nav svārstību grāmatojums, konvertācijas grāmatojums tikai pārvieto naudu starp klientu kontiem (ja tie vispār ir dalīti pa valūtām).

Svārstību grāmatojums ir dokumentiem "Peļņa no valūtu kursu svārstībām" un "Zaudējumi no valūtu kursu svārstībām" (attiecīgi apgādē un realizācijā). Šis dokuments veidojas piesaistes brīdī.

Tiem ir jāizveido kontējumu shēma un tā jāpiesaista pie dokumenta tipa, lai nostrādā automātiski.

svarstibas.png

 

AgneseZ
CONTRIBUTOR *

autors AgneseZ

Man ir gan šis viss sakārtots ar svārstībām, gan debitoru/kreditoru konti sadalīti pa valūtām. Problēma rodas, jo konvertējot dokumentu Horizon EUR summu aprēķina pēc ECB kursa, taču pats maksājums no konta iziet pēc bankas kursa. Apmaksas tiek veiktas interneta vietnēs caur sistēmām, tāpēc konta izrakstā apmaksas uzrādās kā PIRKUMS.

Viss notiek automātiski, izņemot to, ka rodas starpība starp reālo summu, kas iziet no bankas un to ko pēc ECB kursa pārrēķina programma.

Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

@AgneseZ , tad tās ir vēl citas svārstības 🙂
Ja no bankas konta pārskaita citu valūtu, nekā ir pats konts (piemēram, no EUR konta pārskaita USD), tad maksājuma ievadformā maina maksājuma valūtu un papildus laukā norāda summu konta valūtā - tā būs pēc bankas kursa.

Maksājuma kontējumā sistēma iedod starpību starp aprēķināto pēc bankas kursa un pēc ECB kursa - attiecīgi vai nu peļņa vai zaudējumi.

bankas_svarstibas.png

 

AgneseZ
CONTRIBUTOR *

autors AgneseZ

Paldies! Mēģināšu šādā veidā!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām