atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

Highlighted
CONTRIBUTOR **

VSAOI

(updated by Mija Zaļūksne VISMA ‎22-08-2018 09:12 )

Vai kāds var ieteikt, kā atrisināt to, lai aprēķinot algas, tiktu rēķināts sociālais nodoklis arī? Šobrīd visu rēķina, izņemot VSAOI.

4 ATBILDES 4
Highlighted

Tēma: VSAOI

Labdien,

nepieciešams pārbaudīt VSAOI tabulā lauku "Ieturējuma veids darba ņēmēju daļai" - vai norādītais ieturējuma veids ir īstais. 

Šāda situācija bieži gadās, ja DŅ soc.nodoklim izveido jaunu ieturējuma veidu un aizmirst to norādīt VSAOI tabulā.

 

CONTRIBUTOR **

IIN

Paldies, Anita! Jautājumu par VSAOI es atrisināju, bet nu ir radusies vēl viena problēma saistībā ar IIN aprēķinu. Lieta tāda, darbiniekiem, kuri bija pieņemti darbā iepriekš, tas ir gadu un vairāk atpakaļ, aprēķins visā visumā tiek veikts parezi. taču darbiniekiem, kurus pieņēmām decembrī, kā arī pensionāriem, aprēķins ir kļūdains. IIN tiek rēķināts nepareizi. Tas veido apmēram 23,... procentus. Tas ir aprēķinot precīzi, veido 23 un aiz komata vēl mazliet procentus precīzu 20 procentu vietā. Izmeklējos dažādus variantus un nekādi nespēju saprast, kas par lietu. Es nezinu, kā te pievienot ekrāndruku, tad es parādītu precīzu kļūdainā aprēķina rezultātu. Varbūt vari ieteikt, kā šo kļūdu izlabot!

Highlighted

Tēma: IIN

@Juris999, šādu jautājumu šogad uzdod diezgan daudz grāmatvežu. Lieta tāda, ka no šā gada ir mainījies IIN aprēķināšanas algoritms, ja nav algas nodokļa grāmatiņa. 

Jaunais algoritms:

IIN1 = bruto summa * 23%

IIN2 = DŅ soc.nod. * 20%

IIN = IIN1 - IIN2

Ar to var iepazīties:

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/mm_algas_fmpreciz_090218.pdf

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: IIN

Oi, paldies. Šis man mazliet bija paslīdējis garām. Jā, tomēr apbrīnojami ir mums tie likumi. Tā vietā lai vienkāršotu, viss tiek sarežģīts. Nu "Super"!!!!!