Mijn Communities
Help
Petra Kranenburg
CHAMPION ***

Gemuteerde velden gelijk zichtbaar maken

door Petra Kranenburg
Status: Intake

Als je nu een taak van een mutatie ter goedkeuring aangeboden krijgt moet je eerst op de knop "Toon historie" klikken en daarna nog eens op de knop "Vernieuwen" om de velden te zien die gemuteerd zijn. Dan nog een keer op sluiten klikken om hierna met een knop je beslissing door te geven. 

 

Dit is voor de persoon die veel taken ter beoordeling krijgen niet gebruikers vriendelijk. Het zou heel fijn zijn als de velden waar het om/over gaat direct in het beoordelingsscherm zichtbaar zijn. 

4 Opmerkingen
Marinka Eweg
VISMA
door Marinka Eweg
Status changed to: Status: Intake

@Petra Kranenburg zoals je het beschrijft klinkt het inderdaad wat omslachtig. Maar misschien goed om even te beschrijven wat er op het scherm getoond wordt en daarmee mogelijk is. 

Er zijn 3 manieren om de gemuteerde gegevens in te zien nadat je op het hoofdscherm van de mutatie bent gekomen via de takenlijst:

klikken op

- bekijk details: dan kun je de stap of stappen inzien die zijn gemuteerd

- toon historie: dan zie je per veld wat er is gewijzigd. 

- overzicht: dan zie je de secties waarbij wordt aangegeven welke secties een mutatie bevatten.

MarinkaEweg_0-1742498508380.png

Het is maar net wat de goedkeurder fijn vind. Bekijk details is wellicht de meest gebruiksvriendelijke optie omdat je daar per sectie de oude en nieuwe waarde ziet. Met de nieuwe actie layout kun je hier ook gemakkelijk doorheen klikken en alleen de stappen aanklikken die je wilt controleren. Dat scheelt dus een hoop geklik!

 

De mutatie direct op het hoofdscherm tonen zal niet mogelijk zijn. Al is het maar omdat het hoofdscherm niet meer leesbaar is met de goedkeuringssectie erbij.

Dus doorklikken naar 1 van de 3 opties om de mutaties in te zien zal blijven. 

We maken de goedkeuren knop pas beschikbaar als er daadwerkelijk is geklikt op 1 van de 3 opties. Daarmee willen we voorkomen dat er 'klakkeloos' op 'goedkeuren' wordt geklikt zonder dat de goedkeurder de gegevens heeft ingezien. 

 

Doddreest
CHAMPION *
door Doddreest

@Marinka Eweg , ook dit is nog steeds niet gebruiksvriendelijk. Hoe mooi is het als je direct kunt zijn wat er wijzigt zonder dat je ergens op hoeft te klikken. 

Petra Kranenburg
CHAMPION ***
door Petra Kranenburg

@Marinka Eweg Wij hebben een proces met een mutatieformulier ingericht waarmee de medewerker zijn eigen uitdienstdatum door kan geven. Deze mutatie kan klakkeloos zonder de mutatie in te zien goedgekeurd worden. Wij hebben dit dus nu maar weer uitgezet, omdat dit niet wenselijk is. 

Marinka Eweg
VISMA
door Marinka Eweg

@Petra Kranenburg de mutatie kan niet worden goedgekeurd voordat er eerst op 'details' is geklikt, of een van de andere opties onder het kopje 'meer informatie over deze actie'.

Dus dan kan het niet klakkeloos worden goedgekeurd zonder eerst de actie te openen. Ik herken daarom niet helemaal wat jullie hebben ervaren. Wellicht kun je dit op de mail zetten naar mij? Je kunt het mailen naar marinka.eweg@peple.nl.