Mijn Communities
Help

CAO Sociaal Werk - Wijziging regeling voor ouderschapsverlof

door Niek Grupstra (Bijgewerkt ‎27-03-2025 12:50 door Niek Grupstra VISMA )

Update 27-03-2025

De functionaliteit wordt de komende dagen aangepast in release 04-2025. De technische details en instructie voor de uitvoering zijn recent gepubliceerd in de release notes HR Core  en de release notes Payroll Gemal.

 

Oorspronkelijk bericht 06-02-2025

 

Per 1 april 2025 wijzigt de regeling voor ouderschapsverlof in de CAO Sociaal Werk. Dit betreft een aanvulling op de lopende CAO. Meer informatie over deze regeling vind je op de website van Sociaal Werk Nederland. Wij gaan onze CAO ondersteuning in Gemal per 04-2025 aanpassen aan de nieuwe situatie. 

 

Er is een overgangsregeling van toepassing op werknemers die al vóór 1 april 2025 zijn begonnen aan hun verlof of (optioneel) het verlof hadden aangevraagd voor 1 april 2025. Dit betekent, dat je gedurende een periode van circa een jaar zowel de oude als de nieuwe regeling naast elkaar uitvoert.

Wij kunnen niet automatisch signaleren welke regeling op welke werknemer van toepassing is. Je zult daarom enkele mutaties moeten vastleggen in HR Core bij werknemers die onder de oude regeling vallen. Dit is een eenmalige actie en deze groep zal gedurende het jaar steeds kleiner worden. Daarnaast zul je je werkwijze moeten aanpassen met betrekking tot het blokkeren van vakantieverlof. 

 

Dit betreft een vooraankondiging. De technische details van de CAO ondersteuning in Gemal en de mutaties die je vastlegt in HR Core zullen nader worden toegelicht in de release notes van 04-2025.

2 Opmerkingen
jwollerich
CONTRIBUTOR **
door jwollerich

Hallo @Niek Grupstra  Is het al noodzakelijk om voorbereidingen te treffen voor deze aanstaande wijziging? Zo ja, wat/welke?

Is er enig zicht op wanneer deze release uitgebracht wordt en wanneer kunnen wij een update verwachten? 

 

Met vriendelijke groet,

Jelmer Wollerich, Tintengroep

door Niek Grupstra

@jwollerich 

 

Deze release wordt uitgebracht in de release van april 2025. Deze is live op dinsdag 1 april. 

De volledige release kalender  2025 kun je hier raadplegen.

 

De release notes worden de woensdag voorafgaand aan de release gepubliceerd. In dit geval 26-03-2025. In die release notes is de exacte instructie uitgewerkt.

 

Wat voorbereiding betreft: het is goed om in beeld te hebben welke werknemers in 04-2025 en daarna onder welke regeling vallen. Dit conform het schrijven van Sociaal Werk Nederland.

  • Als de werknemer vóór 1 april voor het eerst verlof geniet, dan is de oude regeling van toepassing.
  • Als de werknemer na 1 april de aanvraag voor ouderschapsverlof indient, dan is de nieuwe regeling van toepassing.
  • Als de werknemer vóór 1 april verlof aanvraagt, maar dat verlof gaat pas in na 1 april, dan mag de werknemer kiezen. Die keuze mag vervolgens ook gewijzigd worden, totdat de werknemer daadwerkelijk verlof opneemt. Volgens de regeling lift het initiatief bij de werknemer, maar het kan verstandig zijn dit gesprek pro actief te voeren om lastige situaties achteraf te voorkomen.

 

Als je dit helder hebt, dan is de actie die je uitvoert bij je verwerking van 04-2025 klein. Wij inventariseren momenteel de acties, maar ik verwacht dat onderstaande lijst nagenoeg volledig is.

  • We passen de CAO ondersteuning aan, waardoor bij wettelijk betaald ouderschapsverlof automatisch 100% doorbetaling geldt. Deze doorbetaling blokkeer je bij werknemers die onder de oude regeling vallen. 
  • Werknemers die onder de nieuwe regeling vallen, krijgen na het wettelijk betaald ouderschapsverlof niet langer 40% doorbetaling vanuit de CAO. Deze doorbetaling activeerde je met een mutatie, mogelijk vanuit een workflow. Je past je werkwijze aan waardoor die betaling niet langer automatisch wordt toegepast.
  • Werknemers die onder de nieuwe regeling vallen, krijgen volledige opbouw van uren bovenwettelijk vakantieverlof tijdens het wettelijk betaalde ouderschapsverlof. Bij werknemers die onder de oude regeling vielen, blokkeerde je de opbouw bovenwettelijk verlof. Dit was een handmatige actie. Deze voer je niet langer uit bij werknemers die onder de nieuwe regeling vallen.