- Als nieuw markeren
- Als gelezen markeren
- Bladwijzer
- Abonneren
- Printervriendelijke pagina
- Ongepaste inhoud melden
Release notes: HR Core Beaufort 2025-02 (Upgrade 55)
- 6 Antwoorden
- 1 kudos
- 2361 Weergaven
- Release datum
- Mededelingen
- Herstel rubriek P01404 Percentage deelbetrekking contract
- Performance HR Core Beaufort
- Verslag Indirect Muteren beschikbaar!
- CAO wijzigingen
- CAO Aan de Slag: Nieuwe salaristabel + automatische herrekening
- Gewijzigd en verbeterd
- Scherm Generatiebeleid uitgebreid met rubriek 'Percentage extra pensioenopbouw'.
- Bewaartermijn werkgebonden personenmobiliteit (CO2 registratie)
- Opgeloste meldingen
- Verlofoverzicht toont geen gegevens (change 7089779)
- Storing Aanmaken export tactische modules (change 7378620)
- Vervallen codes
- Vervallen codes
Release datum
Deze release wordt vrijgegeven op zaterdag 1 februari 2025.
Mededelingen
Herstel rubriek P01404 Percentage deelbetrekking contract
In release 2025-01 was rubriek P01404 Percentage deelbetrekking contract ten onrechte op 'vervallen' gezet. Hierover hebben we op de Community gecommuniceerd waarbij tevens de mogelijkheid is geboden om dit zelf te corrigeren. Zie het bericht Fix rubriek P01404 Percentage deelbetrekking contract (upgrade 2025-01).
In deze 2025-02 release wordt het vervallen karakter van rubriek P01404 formeel teruggedraaid. Op deze wijze wordt de inrichting ook gecorrigeerd voor de klanten die geen gebruik hebben gemaakt van de hersteloptie zoals in bovenstaand bericht. En zullen alle klantomgevingen weer dezelfde correcte inrichting van rubriek P01404 kennen.
Performance HR Core Beaufort
Maandelijks leveren we releases uit met functionele verbeteringen, bugfixes en aanpassingen in het kader van wet- en regelgeving. Daarnaast zijn we ook continue aan de slag met het in kaart brengen- en uitvoeren van technische verbeteringen. Dat kunnen verbeteringen in de infrastructuur rondom HR Core Beaufort zijn, maar ook verbeteringen in de applicatie zelf.
Zo hebben we deze release een aantal overbodige controles op de aanwezigheid van tabellen verwijderd. Deze controles waren tot voor kort nodig omdat Beaufort Online een aantal extra tabellen cq mogelijkheden had ten opzichte van Beaufort onPrem. Aangezien Beaufort onPrem per 1 januari is uitgefaseerd kunnen we deze controles laten vervallen.
Tevens hebben we een verbetering doorgevoerd mbt het ophalen van gegevens uit DPIA032 (vrije stamgegevens), een tabel die veelvuldig wordt gebruikt binnen diverse processen van HR Core Beaufort.
Verslag Indirect Muteren beschikbaar!
In de 2024-11 release van HR Core Beaufort zijn we gestart met het in de database loggen van de printregels die op de verslagen van de import- en verwerking van indirecte mutaties worden gepresenteerd. Dit als voorbereiding op de invulling aan de wens om de toegankelijkheid van de printverslagen te vergroten. Voor meer informatie hieromtrent klik hier. Vorige maand hebben we in het kader van deze functionaliteit een opschoonfunctie opgeleverd: voor informatie hieromtrent klik hier.
Het ontsluiten van de gelogde informatie vindt plaats op basis van een nieuw standaard rapport binnen Youforce Reporting & Analytics. Dit rapport is na een pilotfase nu voor alle klanten beschikbaar! Voor meer informatie over dit rapport en hoe het rapport te activeren zie dit bericht.
CAO wijzigingen
CAO Aan de Slag: Nieuwe salaristabel + automatische herrekening
Naar dit bericht is eerder verwezen op de community in de Release notes: HR Core Beaufort 2025-01 (Upgrade 54) en als nieuwsbericht voor Payroll Gemal.
Waarom
De salaristabel voor de CAO Aan de Slag is per 2025-01 gewijzigd (2025-01/27 Aanpassing minimumloon) voor de minimumloonbedragen. Hierbij zijn per ongeluk de bedragen van schaal 0001 trede 03 en 04 (resp. inpasnummers 0004 en 0005) ook met het minimumloon van 2025-01 vastgelegd terwijl deze bedragen niet gewijzigd zijn ten opzichte van 2024-12.
inpasnummer 0004 = 2262,96 moet zijn 2266,00
inpasnummer 0005 = 2262,96 moet zijn 2321,00
Dit gaan we in Payroll Gemal met de februari 2025 release met een herrekening aanpassen.
Vanaf 3 februari is de nieuwe salaristabel beschikbaar. Het betreft salarisregeling = 84.
Hoe
Er zal in Payroll Gemal een automatische herrekening plaatsvinden voor medewerkers met deze inschaling. Deze herrekening is te herkennen aan reden 02-05 in Mutaties en Signalen Gemal (MSG).
De nieuwe salaristabel staat op de J-schijf (folder Payroll-tables).
Actie
De salarisregeling kan worden geïmporteerd in HR Core Beaufort met de functie 215015 (Import geg. salarisregeling).
Daarna kunnen de bruto salarissen opnieuw bepaald worden:
- Salarisadministratie --> Salarisregelingen --> 160060 Bepalen bruto salarissen
- Laat het vinkje staan bij 'Alle salarisregelingen' of selecteer de gewenste salarisregeling
Gewijzigd en verbeterd
Scherm Generatiebeleid uitgebreid met rubriek 'Percentage extra pensioenopbouw'.
Waarom
Op het ideeën portaal is de wens geuit om het scherm 'Generatiebeleid' uit te breiden met rubriek P03050 'Percentage extra pensioenopbouw'. Het voordeel hiervan is dat alle generatiebeleid-gerelateerde rubrieken op één scherm beschikbaar zijn en hiervoor geen aanvullende eigen schermen opgestart hoeven te worden.
Hoe
Dit idee is ingewilligd en we hebben op het scherm 'Generatiebeleid' (functie 160800) rubriek P03050 toegevoegd als laatste rubriek op het scherm. De omschrijving van de rubriek op het scherm is 'Perc. extra Pnsopb'.
Actie
Je kunt indien van toepassing eigen schermen met deze rubriek aanpassen dan wel verwijderen.
Bewaartermijn werkgebonden personenmobiliteit (CO2 registratie)
Waarom
Ruim een jaar geleden is een best practice oplossing gecreëerd met betrekking tot werkgerelateerde persoonlijke mobiliteit. Zie ook dit bericht op de Community.
De in dit kader gebruikte PI-rubrieken hadden in eerste instantie geen historische bewaartermijn geconfigureerd. Door voortschrijdend inzicht is het toch wenselijk de vastgelegde waarden ook in de historie te registreren.
Hoe
In Beaufort Service is een eenmalige conversie 'Aanpassen bewaartermijn van mobiliteitsrubrieken' beschikbaar. Deze conversie zal voor alle onderstaande PI-rubrieken de bewaartermijn (Opvraagtermijn historie) op 60 maanden zetten.
Tevens zal er voor de laatst vastgelegde mutatie een record in de Historie worden gegenereerd.
Rubriekcode |
Omschrijving |
Bewaartermijn |
PI0338 |
Auto benzine |
60 |
PI0339 |
Auto diesel |
60 |
PI0340 |
Auto plug in hybride |
60 |
PI0341 |
Auto 100% elektrisch |
60 |
PI0342 |
Auto andere brandstoffen |
60 |
PI0343 |
Motorfiets benzine |
60 |
PI0344 |
Motorfiets elektrisch |
60 |
PI0345 |
Bromfiets/scooter benzine |
60 |
PI0346 |
Bromfiets/scooter elektrisch (incl. speed-pedelec) |
60 |
PI0347 |
E-bike/ fiets/ lopen |
60 |
PI0348 |
Openbaar vervoer |
60 |
PI0349 |
Totaal aantal kilometers lease |
60 |
PI0350 |
Soort werkdag |
60 |
PI0351 |
Soort vervoermiddel |
60 |
PI0352 |
Zakelijk vervoermiddel |
60 |
PI0353 |
AS start Enquete |
60 |
PI0356 |
Auto benzine zakelijk |
60 |
PI0357 |
Auto diesel zakelijk |
60 |
PI0358 |
Auto plug in hybride zakelijk |
60 |
PI0359 |
Auto 100% elektrisch zakelijk |
60 |
PI0360 |
Auto andere brandstoffen zakelijk |
60 |
PI0361 |
Motorfiets benzine zakelijk |
60 |
PI0362 |
Motorfiets elektrisch zakelijk |
60 |
PI0363 |
Bromfiets/scooter benzine zakelijk |
60 |
PI0364 |
Bromfiets/scooter elektr. (incl. sp-ped/) zakelijk |
60 |
PI0365 |
E-bike/ fiets/ lopen zakelijk |
60 |
PI0366 |
Openbaar vervoer zakelijk |
60 |
Actie
Doe de volgende acties om de eenmalige conversie uit te voeren:
- Start Beaufort Service en log in
- Selecteer de optie 'Uitvoeren conversie Beaufort'
- In het submenu dat verschijnt kan de optie 'Aanpassen bewaartermijn van mobiliteitsrubrieken' worden gestart door hier op te dubbelklikken
- De conversie wordt uitgevoerd, de bewaartermijn voor de rubrieken wordt gewijzigd naar 60 (als deze nog niet is gevuld) en de historie wordt gevuld.
- Na de verwerking wordt een verslag aangemaakt welke ook wordt opgeslagen in de PRT folder (ppiz3509). De eenmalige conversie zal dan ook niet meer beschikbaar zijn in het submenu van stap 3.
Voorbeeld print bestand
Toelichting:
- Per rubriek wordt het aantal gecreëerde historieregels vermeld
- Aantal verwerkte rubrieken: dit zijn de PI rubrieken waarvoor de bewaartermijn is aangepast, normaliter in totaal 27
- Aantal niet verwerkte rubrieken: dit zijn de rubrieken die al een bewaartermijn hadden vóór het uitvoeren van het conversieprogramma
- Aantal gecreëerde historieregels: dit zijn het aantal aangemaakte regels in de entiteit 'Historie'
Opgeloste meldingen
Verlofoverzicht toont geen gegevens (change 7089779)
Melding
Op het verlofoverzicht in Self Service worden niet de volledige aan- en afwezigheidsgegevens van de medewerker getoond.
Oplossing
Ten behoeve van de export van aan- en afwezigheidsgegevens gebruikt Beaufort rubriek P05012 (selectierubriek 365 tabel HR Self Service). Deze rubriek wordt automatisch gevuld op basis van bijvoorbeeld verlof- of ziektemutaties welke moeten leiden tot een nieuwe export van de aan- en afwezigheidsgegevens. Het genoemde probleem deed zich voor als de waarde van rubriek P05012 vóór de mutatiedatum lag van rubriek P05009 met de waarde 'M' (Selectie dienstverband HR Self Service). Door een andere wijze van het bepalen van de P05012 waarde zal dit issue zich niet meer voordoen.
Is de waarde van rubriek P05009 gelijk aan 'M' en is rubriek P05012 gevuld, dan zullen de aan- en afwezigheidsgegevens worden geëxporteerd. Omdat we willen voorkomen dat er mutaties worden geëxporteerd die géén toegevoegde waarde hebben voor de eindgebruiker, hebben we een extra conditie toegevoegd:
- De 'maximale periode vanaf' we de aan- en afwezigheidsgegevens exporteren is 1 januari van het voorgaande jaar (t.o.v. kalenderjaar). Dus als P05012 bijvoorbeeld een waarde '05-11-2023' heeft, worden er -aangezien we nu in 2025 zitten- gegevens vanaf 01-01-2024 geëxporteerd.
Actie
Er is geen verder actie noodzakelijk.
Storing Aanmaken export tactische modules (change 7378620)
Melding
In uitzonderlijke gevallen werd functie 175505 (Aanmaken export Tact. modules) na het starten onverwacht afgebroken, waardoor de export niet volledig kon worden afgerond.
Oplossing
Het bleek dat deze uitzonderlijke situatie was gerelateerd aan het ophalen van de stuurgegevens die benodigd zijn voor de export. Door een andere wijze van implementatie doet zich dit issue niet meer voor.
Actie
Er is geen verder actie noodzakelijk.
Vervallen codes
Vervallen codes
Waarom
Jaarlijks worden door Payroll Gemal invoercodes en uitvoercodes vervallen verklaard en opgeschoond. Als gevolg hiervan worden de exportkenmerken van onderstaande rubrieken in HR Core Beaufort verwijderd, waardoor deze rubrieken definitief niet meer aangeleverd worden aan Payroll Gemal. Eventueel aanwezige en nog niet aangeleverde salarismutaties van deze rubrieken worden ongeldig gemaakt en worden niet aangeleverd aan Payroll Gemal.
Hoe
Het betreft de volgende rubrieken waarvoor de exportkenmerken zijn verwijderd:
Rubriekcode |
Omschrijving |
Exportcode |
Omschrijving |
P00690 |
(Vervallen) Aant IZZ CZ Zorg Start |
690 |
Vervallen |
P00691 |
(Vervallen) Aant IZZ CZ Zorg Beter |
691 |
Vervallen |
P00692 |
(Vervallen) Aant IZZ CZ Zorg Tand |
692 |
Vervallen |
P12006 |
(Vervallen) Aantal verzekerden IZZ VGZ Basis r1 |
2006 |
Vervallen |
P12007 |
(Vervallen) Aantal verzekerden IZZ VGZ Basis r2 |
2007 |
Vervallen |
P12008 |
(Vervallen) Aantal verzekerden IZZ VGZ Basis r3 |
2008 |
Vervallen |
P12009 |
(Vervallen) Aantal verzekerden IZZ VGZ Basis r4 |
2009 |
Vervallen |
P12010 |
(Vervallen) Aantal verzekerden IZZ VGZ Basis r5 |
2010 |
Vervallen |
P12011 |
(Vervallen) Aantal verzekerden IZZ VGZ Basis r6 |
2011 |
Vervallen |
P12012 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Instap |
2012 |
Vervallen |
P18060 |
(Vervallen) Corr grondslag toelage blokkeren 4 |
2060 |
Vervallen |
P18061 |
(Vervallen) Corr grondslag toelage blokkeren 5 |
2061 |
Vervallen |
P18062 |
(Vervallen) Corr grondslag toelage blokkeren 6 |
2062 |
Vervallen |
P04215 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ fit |
2215 |
Vervallen |
P04216 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ gezond |
2216 |
Vervallen |
P02275 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ restitutie R1 |
2275 |
Vervallen |
P02276 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ restitutie R2 |
2276 |
Vervallen |
P02277 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ restitutie R3 |
2277 |
Vervallen |
P02278 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ restitutie R4 |
2278 |
Vervallen |
P02279 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ restitutie R5 |
2279 |
Vervallen |
P02280 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ restitutie R6 |
2280 |
Vervallen |
P02281 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ natura R1 |
2281 |
Vervallen |
P02282 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ natura R2 |
2282 |
Vervallen |
P02283 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ natura R3 |
2283 |
Vervallen |
P02284 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ natura R4 |
2284 |
Vervallen |
P02285 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ natura R5 |
2285 |
Vervallen |
P02286 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ natura R6 |
2286 |
Vervallen |
P02287 |
(Vervallen) Aantal verzekerden Zorg voor Zorg |
2287 |
Vervallen |
P02288 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ extra 2 |
2288 |
Vervallen |
P02290 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ extra 3 |
2290 |
Vervallen |
P02291 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ bijz bewuzt |
2291 |
Vervallen |
P02292 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ extra 1 |
2292 |
Vervallen |
P09126 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Fysio Goed |
3126 |
Vervallen |
P09127 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Fysio Beter |
3127 |
Vervallen |
P09128 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Tand Goed |
3128 |
Vervallen |
P09129 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Tand Beter |
3129 |
Vervallen |
P09130 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Buitenland |
3130 |
Vervallen |
P04131 |
(Vervallen) Aantal verzekerden VGZ Buitenl Wereld |
3131 |
Vervallen |
P03260 |
(Vervallen) Aant verzekerden VGZ Bewuzt regeling 1 |
3260 |
Vervallen |
P03261 |
(Vervallen) Aant verzekerden VGZ Bewuzt regeling 2 |
3261 |
Vervallen |
P03262 |
(Vervallen) Aant verzekerden VGZ Bewuzt regeling 3 |
3262 |
Vervallen |
P03263 |
(Vervallen) Aant verzekerden VGZ Bewuzt regeling 4 |
3263 |
Vervallen |
P03264 |
(Vervallen) Aant verzekerden VGZ Bewuzt regeling 5 |
3264 |
Vervallen |
P03265 |
(Vervallen) Aant verzekerden VGZ Bewuzt regeling 6 |
3265 |
Vervallen |
P03280 |
(Vervallen) aant CZ Bewust regeling 1 |
3280 |
Vervallen |
P03281 |
(Vervallen) aant CZ Bewust regeling 2 |
3281 |
Vervallen |
P03282 |
(Vervallen) aant CZ Natura regeling 1 |
3282 |
Vervallen |
P03283 |
(Vervallen) aant CZ Natura regeling 2 |
3283 |
Vervallen |
P03284 |
(Vervallen) aant CZ Natura regeling 3 |
3284 |
Vervallen |
P03285 |
(Vervallen) aant CZ Natura regeling 4 |
3285 |
Vervallen |
P03286 |
(Vervallen) aant CZ Natura regeling 5 |
3286 |
Vervallen |
P03287 |
(Vervallen) aant CZ Natura regeling 6 |
3287 |
Vervallen |
P03288 |
(Vervallen) aant CZ Restitutie regeling 1 |
3288 |
Vervallen |
P03289 |
(Vervallen) aant CZ Restitutie regeling 2 |
3289 |
Vervallen |
P03290 |
(Vervallen) aant CZ Restitutie regeling 3 |
3290 |
Vervallen |
P03291 |
(Vervallen) aant CZ Restitutie regeling 4 |
3291 |
Vervallen |
P03292 |
(Vervallen) aant CZ Restitutie regeling 5 |
3292 |
Vervallen |
P03293 |
(Vervallen) aant CZ Restitutie regeling 6 |
3293 |
Vervallen |
P03294 |
(Vervallen) aant CZ Goed |
3294 |
Vervallen |
P03295 |
(Vervallen) aant CZ Zorg voor de Zorg |
3295 |
Vervallen |
P03296 |
(Vervallen) aant CZ Compl |
3296 |
Vervallen |
P08155 |
(Vervallen) Correctie korting BOSV |
2055 |
Vervallen |
P08056 |
(Vervallen) Corr grondsl korting ouderschapsverlof |
2056 |
Vervallen |
P08057 |
(Vervallen) Correctie grondslag korting PAS |
2057 |
Vervallen |
P08058 |
(Vervallen) Correctie korting onbetaald verlof |
2058 |
Vervallen |
P08059 |
(Vervallen) Corr grondsl korting langdurig ziek |
2059 |
Vervallen |
P08074 |
(Vervallen) Corr grondsl korting zorgverlof kort |
2074 |
Vervallen |
P08075 |
(Vervallen) Corr grondsl korting zorgverlof lang |
2075 |
Vervallen |
P08076 |
(Vervallen) Corr grondsl korting calam.verlof |
2076 |
Vervallen |
P08077 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 9 |
2077 |
Vervallen |
P08078 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 10 |
2078 |
Vervallen |
P12218 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 11 |
2218 |
Vervallen |
P02381 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 12 |
2381 |
Vervallen |
P02384 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 13 |
2384 |
Vervallen |
P02387 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 14 |
2387 |
Vervallen |
P02394 |
(Vervallen) Corr grondsl kortingsregeling 15 |
2394 |
Vervallen |
Actie
Geen aanvullende actie benodigd.
- Als gelezen markeren
- Als nieuw markeren
- Als bladwijzer markeren
- Markeren
- Afdrukken
- Ongepaste inhoud melden
@Frank JHM Poell Wij willen de actie Bewaartermijn werkgebonden personenmobiliteit uitvoeren maar zien de optie 'Aanpassen bewaartermijn van mobiliteitsrubrieken' niet in het submenu van uitvoeren conversie beaufort staan.
Doen wij iets niet goed?
- Als gelezen markeren
- Als nieuw markeren
- Als bladwijzer markeren
- Markeren
- Afdrukken
- Ongepaste inhoud melden
Goedemiddag @Mirjam67, nee hoor ligt niet aan jullie :-)! De release vindt komende zaterdag plaats en pas daarna zal deze optie zichtbaar zijn in Beaufort Service.
- Als gelezen markeren
- Als nieuw markeren
- Als bladwijzer markeren
- Markeren
- Afdrukken
- Ongepaste inhoud melden
@Frank JHM Poell de import HRSS heeft een enorme vertraging.
Kan dit te maken hebben met change 7089779 waardoor voor heel veel medewerkers een aanlevering heeft plaatsgevonden? Er zijn heel veel bestanden met steeds 59 medewerkers, gestart op zaterdagochtend. De import van die bestanden in HRSS is nu pas bij een bestand van 20250203_0655 uur !
- Als gelezen markeren
- Als nieuw markeren
- Als bladwijzer markeren
- Markeren
- Afdrukken
- Ongepaste inhoud melden
Vraag over het opschonen van de PI codes voor de CO2 registratie. Naar ons idee dienen deze per 31 december 2024 leeggemaakt te worden, zodat ze niet in het rapport voor 2025 verschijnen. Klopt dit?
- Als gelezen markeren
- Als nieuw markeren
- Als bladwijzer markeren
- Markeren
- Afdrukken
- Ongepaste inhoud melden
Beste Frank,
Het 'Aanpassen bewaartermijn van mobiliteitsrubrieken' heb ik gedaan. Resultaat is dat er twee niet verwerkte rubrieken zijn. En als ik de lijst zelf zo even bekijk dan zijn Dit PI0351 en PI0352. Is dat juist?
Wat verder opvalt is dat daarnaast voor PI0350 er geen gecreerde historieregels zijn.
Met vriendelijke groet,
Richard
- Als gelezen markeren
- Als nieuw markeren
- Als bladwijzer markeren
- Markeren
- Afdrukken
- Ongepaste inhoud melden
@Ralph een en ander is al via de call behandeld. De vertraging zat idd in het steeds opnieuw aanleveren van de 365 dagen tabel.
@LiesbethDemming dit soort vragen kun je het beste even via de Servicedesk laten lopen. Het wegschrijven van de waarden in de historie zorgt er iig voor dat de bestaande waarden niet verloren gaan. Daarnaast komt er nog een verbetering in de best practice.
@RichardR correct. Betreffende rubrieken hebben een bewaartermijn waarbij voor alle, uitgezonderd de twee genoemden, ook historieregels zijn aangemaakt.