Lauku labošanas iezīmētām rindām iespējas

14-06-2021 08:31 (Atjaunots 22-11-2021)
  • 10 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 3961 Skatījumi

Dažkārt sistēmā nepieciešams veikt labojumus vairākos dokumentos vai pamatdatu kartītēs.  Ja vairākām kartītēm nepieciešams piešķirt vienādu vērtību, to ērti iespējams izdarīt izmantojot darbību Lauku labošana iezīmētām rindām.

 

Sarakstā nepieciešams iezīmēt vēlamās rindas - poga Darbības - Lauku labošana iezīmētam rindām. Darbības loga labajā pusē iespējams izvēlēties lauku, kuram veikt labošanu. Izvēloties konkrēto labojamo lauku, mainās izskats formas labajā pusē - atkarībā no izvēlētā lauka datu tipa sistēma piedāvā labošanas opcijas ar atbilstošiem ievadlaukiem. 

 

IlgaAndersone_0-1637566975639.png

 

Uzstādot jauno vērtību konkrētam laukam, lietotājs var izvēlēties tikai vienu no labošanas iespējām. Piemēram, nav iespējams laukam “Dok. datums” vienlaikus norādīt “Vērtība ir “17.05.2021” un “Ielikt tukšu vērtību = Jā”. Tiklīdz lietotājs izvēlējies otru opciju un sāk datu ievadi, pirmā opcija vairs nav spēkā. 

 

Iespējamās labošanas opcijas  jaunās vērtības uzstādīšanai: 

  • Vērtība - aizstāj esošo vērtību ar jaunu. Ievadlauks mainās atkarībā no izvēlētā lauka datu tipa (datums, teksta rinda, izvēle no klasifikatora, skaitlis). Lai izmantotu šo opciju, jāievada vērtība piedāvātajā laukā. Ja laukam ir piesaistīts izvēles saraksts, to var izsaukt, nospiežot pogu “trīs punkti” vai taustiņu  F4; tāpat var sākt rakstīt kodu.
  • Tukša vērtība - izdzēš esošo vērību, atstājot tukšu lauku. Lai izmantotu šo opciju, jāatzīmē izvēles rūtiņa “Ielikt tukšu vērtību”. Opcija pieejama visiem laukiem, tomēr jāņem vērā, ka izpildes laikā sistēma var atcelt šādu labošanu, ja labojamajam dokumentam šis lauks ir norādīts kā obligāts. 
  • Aizstāt - nodrošina teksta rindas daļas aizstāšanu ar citu vērtību. Opcija pieejama tikai teksta laukiem. Lai izmantotu šo opciju, pirmajā laukā jāievada teksts vai simbolu virkne, kuru nepieciešams aizstāt, un otrajā laukā teksts vai simbolu virkne, ar kuru jāaizstāj. Otro lauku var arī atstāt tukšu - tas nozīmēs, ka jāizgriež  daļa no rindas. Kā papildu nosacījumu aizstāšanai var norādīt, vai, meklējot teksta rindu, ir jāanalizē burtu reģistrs. 
  • Izteiksme - aizstāj esošo skaitlisko vērtību ar pārrēķināto saskaņā ar izvēlēto matemātisko operāciju (+, -, *, / ). Opcija pieejama tikai skaitļa laukiem. Papildus var norādīt rezultāta noapaļošanas nosacījumu - cik zīmes pēc komata jāatstāj.

 

Veicot atzīmi "Atstāt iezīmēšanu" pēc labošanas beigām sarakstā būs atstāta iezīmēšana un ir iespējams veikt nākamo darbību ar šiem ierakstiem.

 

Darbības “Lauku labošana iezīmētajām rindām” izpildes laikā var redzēt izpildes progresu un atlikušo laiku. Izpildes rezultātus var eksportēt uz Excel - ar peles labo pogu izsauc izvēlni un izvēlas nepieciešamo formātu.

 

lauku_labos_izpilde.png

 

Komentāri
IevaDzintara
CONTRIBUTOR *
autors IevaDzintara

@Ilga Andersone Labdien!

580.versijā ar lauku labošanu iezīmētām rindām bankas maksājumu importa logā nevar nomainīt dokumenta veidu "Izejošais maksājums" uz "Memoriālorderis izejošais" (piem., Swedbankas komisijas maksām). Iepriekšējās versijās nebija tādas problēmas. Nav arī vairs izvēles lodziņa, lai atstātu iezīmētas labotās rindas.

autors Ilga Andersone (Atjaunots ‎08-07-2021 17:07 autors Ilga Andersone VISMA )

@IevaDzintara Paskatījos, ka tiešām šāda problēma atkārtojas. Šodien publicētajā 580. versijas laidienā kļūda ir novērsta.

IevaDzintara
CONTRIBUTOR *
autors IevaDzintara

@Ilga Andersone  Liels paldies! Ar jaunāko laidienu dokumenta veida nomaiņa iezīmētajām rindām darbojas.  Būtu pavisam lieliski, ja lauku labošanas iezīmētām rindām iespēju logā būtu izvēles lodziņš, lai atstātu iezīmētas izlabotās rindas, kā iepriekšējās versijās - tas bija ļoti noderīgs rīks.

autors Ilga Andersone

@IevaDzintara Pārveidojot logu šī iespēja tika noņemta. Vai varat sīkāk izstāstīt kādās situācijās šo iespēju izmantojāt?

IevaDzintara
CONTRIBUTOR *
autors IevaDzintara

@Ilga AndersoneImportējot Swedbank bankas izrakstu, bankas komisijas dokumentu importa logā parādās ar dokumenta veidu "Izejošais maksājums", tad es visas komisijas maksas iezīmēju un mainu uz dokumenta veidu "Memoriālorderis izejošais". Pēc labošanas es no iezīmētajām rindām veidoju maksājuma dokumentu "Memoriālorderis".  Šobrīd man vēlreiz ir jāiezīmē visi izveidotie "Memoriālorderi", lai veidotu vajadzīgo maksājuma dokumentu. 

Dažreiz iezīmēšanas iespēja noderēja arī, ja biju mainījusi, piemēram, dokumenta veidu un tad atcerējos, ka bija jānomaina arī klients šīm pašām rindām. Šis gadījums attiecas uz no SEB bankas importētajiem maksājumiem ar bankas karti, kas dažreiz importējas kā "Memoriālorderis izejošais", bet es mainu uz "Izejošais maksājums" un klientu uz avansa norēķinu personu.

Paldies!

autors Ilga Andersone

@IevaDzintara Paldies par precīzo aprakstu. Pārdomāsim un uz nākotni skatīsimies vai atgriezt iespēju.

MartinsL
CONTRIBUTOR *
autors MartinsL

@Ilga Andersone Labdien!

Rēķinu sarakstā, būtu vēlme veikt izmaiņas vairākiem rēķiniem uzreiz piesaistot vienu un to pašu līgumu (vairāki rēķini uz viena līguma pamata) izmantojot lauku labošanu iezīmētajām rindām, bet šāds lauks nav pieejams, jautājums, vai šis lauku saraksts ir papildināms? Vai arī šāda iespēja nav paredzēta / nebūtu korekta?

Gunta Lūse
VISMA
autors Gunta Lūse (Atjaunots ‎05-08-2021 15:25 autors Gunta Lūse VISMA )

@MartinsL vairākiem rēķiniem vienlaicīgi līgumu iespējams piesaistīt pirmdokumentu sarakstā:  Dokumenti - Virsgrāmata - Pirmdokumenti - Darbības - Piesaistīt līgumu  

MartinsL
CONTRIBUTOR *
autors MartinsL

@Gunta Lūse 

Paldies!

Ilva_O
CHAMPION *
autors Ilva_O

Labdien!

580.versijā sadaļā Darba laika uzskaite - pa darbiniekiem - vienīgais lauks, ko var labot ar "Lauku labošana iezīmētām rindām" ir "Statuss". Bet tā kā ģenerējam dlu no ražošanas bloka pa darbiniekiem, ļoti noderīgi būtu ar "Lauku labošana iezīmētām rindām" nomainīt (ievadīt)"Administratīvā strv."

Vai jaunākās versijās ir kādi papildinājumi šajā sadaļā?

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām