atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Datu labošana izmantojot Excel veidni

03-04-2020 15:06
  • 0 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 309 Skatījumi

Ja sistēmā rodas nepieciešamība masveidā labot esošos datus pastāv dažādas iespējas. Sistēmā dažādiem klasifikatoru laukiem ir izveidota iespēja Lauku labošana iezīmētām rindām, kas nodrošina vienas vērtības piešķiršanu iezīmēto ierakstu laukiem. Sistēmā ir veidoti arī speciāli vedņi, kuri nodrošina datu izmaiņu veikšanu.

 

Izmantojot Excel veidnes ir ne tikai iespējams ieimportēt jaunus ierakstus, bet veikt arī datu labošanu esošiem ierakstiem. Ne visiem sistēmas dokumentiem un pamatdatiem var veikt datu labošanu, piemēram, pamatlīdzekļu kartītei šādas iespējas nav.

 

Lai veiktu datu labošanu nepieciešama Horizon izveidota Excel datu struktūras veidne. Sarakstā, kura ierakstus vēlaties labot jāiet Darbības → Ārējo datu ielāde → Excel datu struktūras veidne.

 

Veidnes failā nepieciešams aizpildīt datus, kas nepieciešami, lai atrastu konkrētu ierakstu, un datus ko vēlaties labot. Laukiem pēc kuriem identificē ierakstu, piemēram, kodam, numuram, ir jābūt unikāliem. Ja būtu vēlme labot klienta kartītes, tad lauki, kas identificē klienta kartīti, būtu dokumenta tipa kods un klienta kartītes kods.

 

Veicot datu labošanu jāpārliecinās, ka nevienā citā Excel šūnā netīšām nav ievadīti kādi dati, piemēram, atstarpes vai citi neredzami simboli. Horizon veiks datu labošanu arī šiem datiem un pārrakstīs esošās vērtības. Iesakām katru reizi datu labošanai no Horizon iegūt jaunu - tukšu veidni!

 

Ar datu labošanu iespējams pievienot vai aizstāt datus, bet tos nav iespējams izdzēst. Ja datu labošanas procesā pieļauta kļūda, tad labot datus var ar jaunu labošanas Excel, bet izdzēst šos datus no sistēmas var tikai katram ierakstam atsevišķi. Ja dati ir ļoti sabojāti, tad var veikt atjaunošanu no datubāzes rezerves kopijas, bet tiks pazaudēti dati, kas veidoti starp rezerves kopijas veidošanas laiku un atjaunošanas laiku.

 

Excel veidnes fails, kurā ir aizpildīta ierakstu identificējošā informācija un labojamā informācija, jāsaglabā uz jūsu datora.

 

Lai pārliecinātos par faila pareizību ieteicams veikt datu labošanu testa režīmā. Šāds imports veiks datu labošanu un pārbaudes, bet pēc tam darbības atcels un nekādas izmaiņas sistēmā netiks veiktas.

Darbības → Ārējo datu ielāde → Aizpilde no Excel faila

 

Izvēlas saglabāto Excel failu. Lai veiktu datu labošanu testa režīmā nepieciešams atzīmēt abas atzīmes - datu importa tests un esošo datu labošana. Testu uzsākt spiežot pogu Sākt.

 

labosana_test.png

 

Ja importa laikā tiks atrastas problēmas, tad sistēma izdos Excel ar brīdinājumiem un kļūdām. Nepilnības ir jāsalabo oriģinālajā failā vai Horizon un jāmēģina datu labošanu testēt vēlreiz. Ja sekmīgi apstrādāti visi ieraksti, tad var datu labošanu veikt "pa īstam". Apstrādes logā nepieciešams atzīmēt tikai Esošo datu labošana.

 

labosana_pa_istam.png

 

Ja labošanas laikā tiks atrastas problēmas, tad sistēma izdos Excel ar brīdinājumiem un kļūdām.

Kļūdas gadījumā konkrētā ieraksta labošana netika veikts, bet pārējie ieraksti ir laboti. Atkārtoti jāveic tikai kļūdaino ierakstu labošana.

Dalībnieki
Izceltā tēma