lai iegūtu personalizētu skatu.
lai iegūtu personalizētu skatu.
Dinamisks laika filtrs ir funkcionalitāte, kas ļauj lietotājiem pielāgot laika diapazonu, ko izmanto datu filtrēšanai.
Zem "Izveidot" (Create) sadaļas jāizvēlās "Jauns filtrs"(New filter) . Atvērsies filtra izveides logs.
Kreisās puses izvēlnē būs redzama atribūtu mape. Tajā jāatrod laika atribūti (laika dimensijas).
Lai izveidotu filtru, kas rādītu datus tikai par pēdējam 10 dienām (šodiena – 10 dienas, ieskaitot):
1. Pie "Datums" jānorāda "Atlasīt" (Select);
2. Pirmajā lejupkrītošajā izvēlnē jābūt redzamam "Datums". Ja noklusēti ir ielasījies ID vai kas cits, tad tas ir jānomaina. Otrajā lejupkrītošajā izvēlnē jāizvēlas "Lielāks par vai vienāds" (reater that or equal to);
3. Jāspiež uz kalendāra ikonas un kalendāra apakšā jāpārslēdzas uz dinamisko datumu (Switch to dynamic date).
Atvērsies dinamiskā datuma logs.
4. Definējot dinamisko lauku jānorāda "Šodien mīnus 10 dienas" (Today minus 10 days) - šādi tiek nodefinēts atskaites perioda sākuma datums.
5. Jānoņem atzīme no sadaļas "Veikt papildu pielāgojumus" (Apply additional adjustments).
6. Laukā "Apskate" (Preview) var redzēt, ka automātiski ir norādīts šodienas datums (31.10.2024) un perioda sākuma datums (10 dienas atpakaļ, kas šajā gadījumā ir 21.10.2024).
Pēc tada paša principa dienu skaita vietā, iespējams izvēlēties pēdējos x mēnešus:
"Apskates" (Preview) laukā var redzēt, ka sistēma automātiski nodefinē sākuma datumu, kas no šodienas datuma mīnus 2 mēneši ir 31.08.2024.
7. Lai saglabātu izmaiņas jāspiež "Labi" (Ok) un "Piemērot" (Apply).
8. Izveidoto filtru jāsaglabā, rīkjoslas sadaļā spiežot "Saglabāt" (Save), norādot mapi "Mani objekti" (My Objects), filtra nosaukumu un, ja nepieciešams, aprakstu.
Lai izveidotu filtru, kas rādītu datus tikai par pašreizējo gadu, jāsāk veidot filtrs tāpat, kā iepriekšējā piemērā, līdz brīdim, kad atveras "Dinamiskā datuma" (Dynamic date) logs.
1. Lai skatītu datus gadu griezumā, jāatzīmē iespēja "Veikt papildu pielāgojumus"
(Apply additional adjustments ) un lejupkrītošajā izvēlnē jāizvēlās parametrs "Reizi gadā" (Yearly).
2. Sadaļā "Reizi gadā" (Yearly) iespējams nodefinēt pašreizējā gada sākuma datumu, kā piemērā 1.janvāris, bet var norādīt arī jebkuru citu datumu.
3. Laukā "Apskate" (Preview) var redzēt, ka automātiski ir norādīts šodienas datums (31.10.2024) un perioda sākuma datums (1.janvāris -> 01.01.2024). Jāspiež "Labi" (Ok) un "Piemērot" (Apply).
4. Ja nepieciešams atlasīt pašreizējā gada nākotnes datus (t.i. līdz pašreizējā gada beigām), filtram jāveido papildus nosacījums, kas skatīsies uz perioda beigu datumu, jeb 01.01.2025.
Lai izveidotu papildus nosacījumu, jaspiež vēlreiz uz atribūta "Datums" loga kreisajā pusē. Esošajam filtram apakšā parādīsies vārds "UN" (AND) un jauna sadaļa kritēriju ievadei.
Šoreiz jānorāda, ka nepieciešams datums "Mazāks kā" (Less than) - lai 01.01.2025 nebūtu iekļauts):
5. Lai noteiktu perioda beigu datumu, nepieciešams norādīt tos pašus nosacījumus, kā 1. un 2.punktā (sistēma aprēķina 01.01.2024), bet papildus tam, augšējā rindiņā jānodefinē dinamiskais datums "plus 12 mēneši" (plus 12 months), kas sanāk 01.01.2025 - pašreizējā gada beigu datums (neieskaitot).
5. Lai piemērotu izmaiņas jāspiež "Labi" un "Piemērot" (OK un Apply). Filtram tagad ir divi nosacījumi kuri nosaka pašreizējā gada sākuma un beigu datumu:
6. Izveidoto filtru saglabā mapē "Mani objekti" (My Objects).
Lai izveidotu filtru, kas rādītu datus tikai par pašreizējo mēnesi, jārīkoja analoģiski kā iepriekšējā sadaļā, tikai:
Lai izveidoto filtru pievienotu atskaitei, tā jāatver rediģēšanas režīmā, "Visi objekti" (All objects) izvēlnē jāatrod mape, kur filtrs tika saglabāts, piemērā, "Mani objekti" (My objects), un filtrs ar dubultklikšķi vai uz tā nospiežot, jāpārvelk uz Atskaites filtra (Report filter) sadaļu.
! Ja pievienoji dinamisko filtru jau esošai atskaitei, pārliecinies, vai tur priekšā nav jau kāds cits konfliktējošs atlases nosacījums, piemēram, laika perioda izvēle. Ja tā, tas no turienes ir jāizdzēš. Neaizmirsti atskaiti saglabāt!
Dinamisko filtru ir iespējams pievienot arī metrikām. Par to lasi saistītajos rakstos!
Saistītie raksti:
Kā izveidot dinamisku metriku jeb kā metrikai pievienot dinamisko filtru?
Drīzumā:
Kā dinamiskajā filtrā pateikt, lai rāda iepriekšējā mēneša pēdejo datumu?
Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!
Sīkāk par abonēšanas iespējāmSporta iela 11, Rīga, LV-1013
Visma birojs: +371 67116211
Horizon atbalsts: +371 67116299
E-pasts: visma@visma.lv