I Visma har vi som mål økt brukerengasjement og tilfredshet, og derfor jobber vi aktivt med innsiktsarbeid for å få gode grunnlag for å ta informerte beslutninger om hva som skal prioriteres i utviklingen av våre løsninger.
I denne forbindelse tar vi nå i bruk en ny brukerportal, der vi kan sammenfatte idèer fra dere og rapporterte behov og tilbakemeldinger fra andre kilder.
Idèbanken slik den framstår i dag i Community, vil bli fjernet. Av ulike grunner har vi opplevd denne både tidkrevende og noe uoversiktlig å orientere seg i både for dere som brukere og oss internt.
I vår nye bruker-portal vil det fortsatt være mulig å legge inn idèer. Portalen gir oss flere muligheter til å organisere og prioritere idèer fra alle våre brukere, ikke bare dem med tilgang til Community. Vi vil kunne vurdere og vekte idèene ut fra ulike brukergrupper, funksjonalitet og kundeprofil. Dette gjør det enklere for oss å se hvilke idèer som er viktigst å jobbe med først, og hva som kan vente til senere. Hver eneste idé knyttes opp til hvilket behov idéen representerer i form av hvilket oppdrag brukeren forsøker å utføre. Vi kan også sammenfatte innkomne idéer og rapporterte behov med andre tilbakemeldinger, både fra statusmøter med kunder, kvalitative tilbakemeldinger fra brukerundersøkelser i systemet, samt foresatte og ansattes tilbakemeldinger i Apple’s App Store og Google’s Play
Dette gir oss en mer balansert innsikt i hvilke potensiale vi har for forbedring og hvordan dette fordeler seg på funksjonalitet i tjenesten Brukerportalen har også bedre muligheter for å følge opp og kommunisere tilbake til brukerne. Vi kan enkelt gi tilbakemelding på idèeene som er foreslått, og vi kan også informere om når ideene blir implementert i produktet.
Vi håper at vi via den nye brukerportalen kan gi alle våre brukere en følelse av å være hørt og inkludert i utviklingen av produktet.
Spørsmål og svar:
Hvor kan jeg se hvilke idéer jeg har sendt inn tidligere? Det er per i dag ikke mulig å se hvilke idéer som tidligere er sendt inn. Men vi oppfordrer til å sende inn en ny beskrivelse av behovet idéen representerer.
Hva skjer med idéer som ikke prioriteres av oss? Idéer som ikke prioriteres nå forvaltes i brukerportalen. Vi vil fortsatt ha mulighet til å vurdere og implementere disse idéene senere, avhengig av kundens behov og teknologiske muligheter.
Hvordan kan jeg best bidra til utviklingen av Vismas oppvekstadministrative systemer? For å bidra til utviklingen av Vismas oppvekstadministrative systemer kan du delta i vår brukerportal for å gi oss innspill og ideer. Vi verdsetter tilbakemeldinger fra alle våre brukere og tar disse med oss i arbeidet med å forbedre systemene våre.
Med vennlig hilsen Andreas Krokan
... View more