Labdien, @AndaJa !
Lai programma aprēķinā ņemtu vērā gada vidējo stundu skaitu mēnesī un samaksātu par nostrādātām stundām, samaksas veida konfigurācijā jābūt norādītam:
- aprēķina veids "Mēneša alga proporcionāli stundām"
- lappusē "Aprēķins" laukā "Stundu likmi aprēķina no" uzrāda vērtību "Vidējā stundu skaita kalendārā"
Par "Virsstundas periodā"
Dokumenta tipā norāda periodu 3 mēneši, lai pie dokumenta aizpildes to nevajadzētu norādīt. Dokumentu veido trešā mēnesī, kad DDLU dokumenti par šiem 3 mēnešiem ir izveidoti. Pie aizpildes programma ņem vērā mēneša normas stundas no darbinieka personas amata datiem (PAD) piesaistītā kalendāra un nostrādātās stundas DDLU dokumentos.
Vai arī ērtāk ir noteikt stundas likmi summētajam darba laikam? Un apmaksāt faktiski nostrādātās stundas un 3 mēnesī apmaksāt virsstundas vai dīkstāvi?
Ja darbiniekiem ar summēto d/l vēlas katrā mēnesī apmaksāt tikai nostrādātās stundas, tad, protams, var izvēlēties Stundas likmi.
Ja stundas likme tiek noteikta ņemot vērā gada vidējo stundu skaitu mēnesī, tad, pie nosacījuma, ka mēnešalga nemainās, katru gadu tāpat jāveido jauni PAD un jānorāda jaunā stundu likme. Ja paliek nemainīga mēnešalga, tad katru gadu nav jāveido jauni PAD, programma pēc samaksas veida konfigurācijas sapratīs ar cik stundām jādala katru mēnesi aprēķinot stundas likmi.
Darba iekšējos kārtības noteikumos nosaka kāds būs virsstundu periods. Šajā periodā darbinieks kādu mēnesi var strādāt mazāk stundas, citā vairāk, bet pa visu periodu jābūt nostrādātām normu stundām. Ja šajā periodā nostrādātas vairāk stundas nekā normu stundas, tad samaksā virsstundas, ja mazāk - apmaksā kā dīkstāves stundas. Tāpēc ieteicams pārskatīt darba līgumā norādīto darba slodzi, lai nebūtu jāmaksā dīkstāves stundas.
P.s. praktiskās pieredzes nav, bet ir pieredze darbā ar klientiem, kuriem ir darbinieki ar summēto d/l
... View more