for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
For sjøfolk med hovedbeskjeftigelse om bord på skip i fart, skal faktisk antall døgn om bord oppgis.
For at antall døgn skal rapporteres må de ansatte være haket av for "Sjømann" i Ansattlister, og transaksjonen må ha skatte- og avgiftsregel "nettoloennForSjoefolk" eller "saerskiltFradragForSjoefolk".
Skatte - og avgiftsregelen henter du fram fra tabelloppsettet enten i lønnskjøringen eller i "Forespørsel / Godkjent lønn" dersom lønnskjøringen er godkjent.
Det må gjøres med en egen lønnsart med rett A-meldingsnr 7751. Dette skal kun registreres som en tilleggsopplysning.
Eksempel på lønnsart kan du her.
Hvis det viser seg at det er innrapportert feil antall dager i en tidligere innsendt A-melding, er det ikke nødvendig å korrigere denne. Antall dager kan i stedenfor korrigeres ved en senere anledning. Det er ikke nødvending at antall døgn om bord er korrekt pr. måned, så lenge det innrapporteres korrekt antall totalt i løpet av året.
Support har fått flere henvendelser fra kunder som har oppgradert Visma Lønn og RAC til versjon 17.10 hvor noen brukere mister tilgang til klienter i nedtrekkslisten ved pålogging til Visma Lønn.
Dette er prioritert høyt hos utviklerne som jobber med å finne en løsning i Visma Lønn og RAC.
Dersom du har oppgradert eller haster med å oppgradere for å kjøre lønn med riktige skattetabeller så er omgåelsen at du gir Adminstrator tilgang til de brukerne som mangler tilgang.
LØST! Patch med løsning ligger under "Nedlastinger".
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Email: kundesenteret@visma.comCopyright © 2022 Visma.com. All rights reserved.