om een gepersonaliseerde navigatie te krijgen.
om een gepersonaliseerde navigatie te krijgen.
Goedemorgen,
Is er een optie dat het automatisch afstemmen in Kas en Bank uitgeschakeld kan worden?
Alvast bedankt!
Opgelost! Ga naar oplossing.
Beste Sander en Esther,
Wij hebben dit onderzocht hebben en kunnen bevestigen dat deelbetalingen met betalingskorting niet automatisch worden geboekt. Deze casus bleek gelukkig juist te zijn opgelost met de verbeteringen die we eind vorig jaar hebben gedaan, daarna zou het niet meer moeten zijn opgetreden.
Ik hoop jullie zo voldoende geïnformeerd te hebben.
Met vriendelijke groet,
Kai Lin
Goedemorgen Dudu,
Jazeker! Wij informeren onze klanten als er een betaling is ontvangen. Als ik de betaling koppel bij Kas en Bank, stuur ik onze klant gelijk een mail dat de betaling is ontvangen en registreer ik dat in ons eigen systeem. Het vervelende is dat niet alles automatisch gaat. En kan ik voor mezelf geen standaard werkwijze creëren. Het handigst voor mij zou nu zijn dat het uitgeschakeld is. Dan is het altijd duidelijk wanneer een betaling binnen is.
Het informeren aan klanten dat een betaling is ontvangen komt in mijn praktijk niet voor. Wat is hiervan de reden? Dit lijkt mij toch totaal overbodig? De klant weet toch zelf wel dat hij of zij heeft betaald? Kun je dit toelichten Erica?
Beste Erica,
Bedankt voor je bericht op het forum.
Helaas is het niet mogelijk om de functie voor automatisch afstemmen in Kas en Bank uit te schakelen.
De nieuwe ontwikkeling, die vanuit "Verbetering van factuurherkenning in Kas & Bank en "Extra informatie in de banktransactie regel zichtbaar, ook na verwerking" vermeld, is juist ontworpen om de herkenning en afstemming van transacties te verbeteren. Hierdoor verloopt het proces sneller.
Kun je toelichten waarom je de automatische afstemming in Kas en Bank graag uitgeschakeld zou willen zien?
Ik heb deze vraag ook al meerdere keren gesteld. Voor mij, als kleiner bedrijf, weet ik welke betalingen er nog binnen moeten komen. Regelmatig bel ik een klant of hij wil betalen, blijkt dit al gedaan te zijn, maar automatisch verwerkt.
Vindt eigenlijk ook dat het aan de ondernemer zou moeten zijn of hij hier gebruik van wil maken of niet, en niet aan de softwareontwikkelaar....
Beste Mcomm,
Daarvoor heb je toch het overzicht Openstaand? Of is dat overzicht niet actueel bij jou? Dat zou toch wel moeten lijkt mij?
Dat klopt maar ik moet dus een extra handeling verrichten (Overzicht openstaande posten openen). Ik denk dat de essentie van mijn opmerking niet is overgekomen: het zou fijn zijn als je als gebruiker zelf keuze's kan maken en dit niet door software ontwikkelaar voor je wordt gedaan.
Als ik de reacties hier zo lees ben ik blijkbaar niet de enige die er zo over denkt.....
Een extra handeling verrichten is volgens mij dat je eerst de bankmutaties moet bijwerken om te zien wie er wel en niet betaald heeft, als dit al automatisch gaat hoef je dus alleen maar te monitoren op het overzicht openstaande posten.
Extra handeling is volgens mij dus dat je eerst de bankmutaties handmatig gaat bijwerken om de openstaande posten in beeld te krijgen, toch? Wellicht is het een kwestie van wennen aan een nieuwe werkwijze.
Je kan natuurlijk altij een idee inschieten via de supportpagina https://visma-software-nl.my.site.com/supportportal/s/
Duidelijk: suggesties aandragen heeft geen zin.
Tuurlijk wel maak een idee aan op deze pagina https://visma-software-nl.my.site.com/supportportal/s/idea/Idea__c/00B5q000001QsQOEA0
De mogelijkheid om het automatisch afstemmen uit te schakelen is noodzakelijk voor bedrijven die veel werken met betalingskortingen die afgetrokken mogen worden.
Jij bedoelt omdat een deelbetaling (factuur minus korting) ook automatisch wordt afgestemd EMulleners? Kun je uitleggen hoe het proces eruit ziet? Gaat het om verkoop of inkoopfacturen? Waarom worden deze facturen volgens jou automatisch afgestemd?
Is het dan niet beter om deelbetalingen niet automatisch af te stemmen en dat door Visma te laten aanpassen? Zodat je enkel de deelbetalingen nog moet verwerken? O
Of zie ik het verkeerd?
Het gaat om de automatische afstemming van verkoopfacturen en ondanks het feit dat het betaalde bedrag door de betalingskorting afwijkt vindt er desondanks automatische afstemming plaats. Het zou prima zijn als je deze posten handmatig moet afstemmen. Uiteraard mogen volledig overeenkomende betalingen automatisch afgestemd worden.
Ik heb hiervoor een ticket aangemaakt via Support
Visma eAccounting BV
HJE Wenckebachweg 200
1096 AS Amsterdam
Tel: 020-355 29 99
Copyright 2021 Visma Community. All right reserved.