Alvis
CONTRIBUTOR ***

PVN deklerācijas apraksts, ja precēs no ES vienā rēķinā ir dažādas PVN likmes

autors Alvis

Sveiki!

 

Varbūt kāds var padalīties ar padomu, kā korektāts izveidot grāmatojumu, lai aprēķinot PVN par saņemtajām precēm no ES, ar PVN apliekamā summa sadalās pa PVN likmēm. Pielikumā I-II viss ok, PVN summas arī sadalās smuki pa rindām, bet PVN aplikamo summu kā korekti sadalīt pa likmēmēm? Precēm tiek noliktavai tiek izmantots viens konts.

5 ATBILDES 5
Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien, @Alvis !

 

Lai darījumu summas attēlotu atšķirīgās PVN deklarācijas rindās, dokumentiem ir jābūt atšķirīgam grāmatojumam. Un tad arī PVN deklarācijas finanšu pārskata rindās saliek attiecīgas formulas. Citādāk precīzas summas nevar iegūt.

Praksē tas nozīmē nolemt, kurus kontus dalīt sīkāk, lai šie grāmatojumi ir atšķirīgi.

Tā kā vajadzība nāk saistībā ar precēm, tad vairāk piemēroti būtu sadalīt sīkāk krājumu kontus.

 

PVN reversu par preču piegādēm no ES parasti grāmato tikai pie pavadzīmes, arī tad, ja bijusi priekšapmaksa. Pie avansa maksājuma reversa grāmatojuma nav.

 

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

Kas ir domāts ar > lai aprēķinot PVN par saņemtajām precēm no ES, ar PVN apliekamā summa sadalās pa PVN likmēm?

Ja nomenklatūrai vienmēr būs tikai noteikta % PVN- to var ielikt nomenklatūras kartiņā.

Citādi vnk PVZ - likmi maina rindā.

Alvis
CONTRIBUTOR ***

autors Alvis

Domātas pamatsummas, kas atspoguļojas PVN deklerācijas 50, 51, 51.1 rindās. Tas domāts ja saņems pie. saņem saugļus un dārzeņus no Lietuvas, kur vienā pavadzīimē āboli (PVN 5%) un ananāsi (PVN 21%).

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

vai nu variants - likt formulu, kura no PVN summas izrēķinās preču summu ( pie apjomiem būs nobīdes), vai 531XX dalīt pēc saņemtajām likmēm

Alvis
CONTRIBUTOR ***

autors Alvis

pagaidām izmantoju formulu, un neapmierina nobīdes pie apjomieme., bet dalīt 531XX arī negribas, jo tad ar maksājumiem būs "Jāčakarējas", lai sakritu kontu apgrozījumi. Te vēl neipieminu avansa maksājumus, lai būtu jautrāk. Varbūt vēl kādam ir šādas tipa neērtības, ko vajadzētu pacelt, lai kopīgi un sakarīgi dabūtu labu risinājumu.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām