för att få en personlig vy
för att få en personlig vy
Nu finns ny tidsväljare i TIDRA för förbättrad användarupplevelse!
Nu har vi förbättrat gränssnittet med en ny tidsväljare. Klicka i fältet så visar vi upp aktuell tid - praktiskt i många situationer, typiskt för fältet sluttid om ni tidrapporterar i slutet av dagen.
För justering kan ni antingen bläddra med pilarna eller skriva in tiden med siffror.
Om ni tidrapporterar jämna klockslag räcker det fint med timmar, i bilden nedan räcker det att skriva 05 och sedan peka på sluttid så fyller vi ut med 00 i minuter för att det ska gå snabbt och smidigt 🙂
Vi hoppas att allt fler hittar in till TIDRA och går den vägen för att registrera tid. Vi bygger på med ny funktionalitet löpande. Här kan ni läsa mer om TIDRA och följa vår resa framåt!
Du måste vara en registrerad användare för att lägga till kommentarer här. Vänligen logga in om du redan är registrerad. Vänligen registrera dig om du inte redan gjort det, och logga sedan in.
Klicka på de tre prickarna till höger i inlägget/artikeln och välj Prenumerera.
Läs mer om prenumeration härCopyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.