Iepirkumu pārvaldība

14-12-2022 11:16 (Atjaunots 24-11-2023)
  • 0 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 1220 Skatījumi

Lai samazinātu laika patēriņu pasūtāmā krājumu daudzuma aprēķinam, 610. versijā ir radīta jauna funkcionalitāte - Iepirkumu pārvaldība. Tā sniedz iespēju katrai organizācijai individuāli definēt nosacījumus pasūtāmā daudzuma aprēķinam, ņemot vērā dažādus krājumu apgrozījuma un nomenklatūru parametrus. Tāpat ir iespējams identificēt cenas un piegādes laika ziņā izdevīgākos piedāvājumus.

 

 

Horizon ceļš: Pamatdati - Noliktava - Iepirkumu pārvaldība - Aprēķinu formulas

 

Organizācijām ir iespējams izmantot kādu no jau aprakstītajām formulām, labot tās vai arī izveidot savas.

 

ip1.jpg

 

Horizon ceļš: Pamatdati - Noliktava - Iepirkumu pārvaldība - Aprēķinu formulas parametri

 

Formulās pieejamie parametri ir atrodami atsevišķā sarakstā. Pieejami dažādi parametri no noliktavas un loģistikas moduļiem, kā arī nomenklatūras kartītes. Ja Horizon licencē nav pieejams loģistikas modulis, iepirkumu pārvaldības funkcionalitāti joprojām varēs izmantot ar noliktavas parametriem.

 

ip2.jpg

 

Tālāk apskatīsim dažus iepirkumu pārvaldības lietošanas scenārijus.

 

Pasūtāmā daudzuma aprēķins pēc dažādām formulām

 

Horizon ceļš: Dokumenti - Noliktava - Iepirkumu pārvaldība

 

Saraksta filtrā jānorāda datu atlases un aprēķinu parametri, piemēram, noliktava, datu analīzes periods un piegādātājs.

 

Pasūtāmā daudzuma formula šajā gadījumā ir aprakstīta nomenklatūras kartītē un filtrā nav jānorāda. Tāpat formulu ir iespējams norādīt arī nomenklatūru grupā.

 

ip3.jpg

 

aprf2.jpg

 

Saraksta izskatā ir pieejamas kolonnas, kas attēlo noliktavas un loģistikas moduļu atskaites datus, kā arī formulu un faktiskā daudzuma aprēķinu, pēc kura tika aizpildīta "Jāpasūta" kolonna. Ja nepieciešams, pasūtāmo daudzumu pirms pasūtījuma veikšanas ir iespējams labot manuāli.

 

Pasūtījuma veidošana notiek saraksta darbībās pirms tam iezīmējot nepieciešamās rindas.

Darbības -> Ģenerēt pasūtījumu -> Pasūtījums.

 

ip4.jpg

 

ip5.jpg

 

Pasūtīšana, izvēloties izdevīgāko cenas piedāvājumu

 

Horizon ceļš: Dokumenti -> Noliktava -> Iepirkumu pārvaldība

 

Ja nomenklatūras kartītei ir aprakstīti piegādes nosacījumi no vairākiem piegādātājiem, tad iepirkumu pārvaldībā ir iespējams noteikt izdevīgāko piedāvājumu.

Sarakstā filtrā šajā situācijā nenorādām piegādātāju.

 

ip6a.jpg

 

Atvērtā saraksta izskatā pievieno kolonnas, kas attēlo katra piegādātāja piedāvāto cenu. Lai identificētu izdevīgāko piedāvājumu, izveidota jauna kolonna "Cenas reitings", kurā zemākā cena vienmēr tiks attēlota ar vērtību 100, savukārt augstākā ar vērtību 0.

 

Cenas reitings ir pieejams arī kā parametrs, kuru var aprakstīt aprēķinu formulās, lai, atverot iepirkumu pārvaldības sarakstu, uzreiz tiktu attēlots izdevīgākais piedāvājums.

 

ip6.jpg

 

Pēc tāda paša principa ir iespējams noteikt piedāvājumu ar ātrāko piegādes laiku, ja vien nomenklatūras piegādes nosacījumos tas ir aprakstīts. Sarakstā jāmeklē kolonna "Piegādes reitings".

 

Pasūtīšana ar daudzuma aizvietošanu apjoma cenām

 

Horizon ceļš: Dokumenti -> Noliktava -> Iepirkumu pārvaldība

Ja nomenklatūras piegādes nosacījumos ir fiksētas apjoma cenas, tad iepirkumu pārvaldībā ir iespējama automātiska pasūtāmā daudzuma aizvietošana. Saraksta filtrā ir jāaktivizē pazīme "Aizvietot pasūtāmo daudzumu ar apjoma atlaides piedāvājumu".

 

ip7.jpg


Sarakstā programma attēlo pēc formulas aprēķināto daudzumu, taču izskatā var pievienot kolonnas, kas rāda starpību starp izdevīgāku apjomu, kā arī cenas.

Tā kā saraksta filtrā bija atzīmēta aizstāšanas pazīme, tad veidojot pasūtījumu daudzums tajā automātiski tiek aizvietots.

 

ip8.jpg

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām