Manas jomas

Sign in Jums nav iestatītas interesējošās jomas.
atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Mija Zaļūksne
  • 0 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 76 Skatījumi

Sākot ar 18.04.2019., stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 154 par piemērojamo elektroniskā rēķina standartu un tā pamatelementu izmantošanas specifikāciju un aprites kārtību.


Šie noteikumi paredz, ka pasūtītājam, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam, kā arī publiskajam partnerim jāspēj pieņemt elektroniskā veidā sagatavotu un izsniegtu rēķinu, kas sagatavots atbilstoši Pan-European Public Procurement On-Line (PEPPOL) BIS Billing 3.0 elektronisko rēķinu pamatelementu izmantošanas specifikācijai (Core Invoice Usage Specification (CIUS), publicēta PEPPOL tīmekļvietnē http://docs.peppol.eu/poacc/billing/3.0/).


Šāda funkcionalitāte - saņemt elektronisku rēķinu - Horizon sistēmā tiek nodrošināta jau no 540. versijas. Lai uzzinātu vairāk par funkcionalitāti, spiediet šeit.


Savukārt, sākot ar 545. versiju, nodrošinām iespēju arī sagatavot un nosūtīt elektronisko rēķinu PEPPOL formātā.

 

Jaunā iespēja ir pieejama rēķinu (Dokumenti - Realizācija → Rēķinu saraksts) un pavadzīmju (Dokumenti → Noliktava → Pavadzīmju saraksts) sarakstos zem darbībām Saraksta eksports → PEPPOL formāts.

 

pep.PNG

 

Iezīmējot eksportējamos rēķinus vai pavadzīmes un izvēloties eksportēt PEPPOL formātā (Darbības → Saraksta eksports → PEPPOL formāts), sistēma piedāvā failu saglabāšanas iespējas - Saglabāt mapē un Saglabāt failu glabātuvē.

 

Apstiprinot eksportu, sistēma saglabā XML failus atbilstoši konfigurācijai.

 

pep2.PNG

 

Svarīgi!Jāņem vērā, ka PEPPOL BIS Billing 3.0 specifikācija nosaka, ka vienā XML failā var būt iekļauta informācija tikai par vienu rēķinu.

 

Svarīgi! Lai elektroniskajā rēķinā iekļautu arī rēķina / pavadzīmes PDF formāta pielikumu, PDF faili obligāti jāuzģenerē un jāsaglabā failu glabātuvē pirms elektroniskā rēķina eksportēšanas PEPPOL formātā.  

 

Ja elektroniskos rēķinus paredzēts sūtīt tālāk sadarbības partnerim  (piem. FITEK), kas tālāk tos izsūta klientiem, tad var lietot iespēju Saglabāt mapē, kur tiks saglabāti visi XML faili un tālāk šos failus nosūtīt sadarbības partnerim. 

 

Ja elektroniskos rēķinus paredzēts izsūtīt pa tiešo klientiem, izmantojot Horizon sistēmā iebūvēto izsūtīšanas mehānismu, tad var izmantot iespēju Saglabāt failu glabātuvē, kas nozīmē, ka katrs rēķinam atbilstošais XML fails tiek saglabāts kā pievienotais fails failu glabātuvē. 

 

 pep3.PNG

 

Lai nosūtītu klientiem elektroniskos rēķinus, nepieciešams izmantot Horizon sistēmā iebūvēto izsūtīšanas mehānismu, iezīmējot atbilstošos rēķinus, nospiežot pogu Drukāt, izvēloties sūtīt uz E-pastu un atbilstošo Failu glabātuvi. Rezultātā katram klientam tiks izsūtīts e-pasts, kura pielikumā būs pievienots gan rēķina attēlojums PDF formātā, gan e-rēķins PEPPOL formātā.

 

pep4.PNG

Dalībnieki