Kā parakstīt HoP dokumentus un notikumus ar elektronisko parakstu?

28-07-2022 14:02 (Atjaunots 09-01-2023)
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 718 Skatījumi

Kā es uzzināšu par notikumu, kuram nepieciešams drošs elektronisks paraksts?


Par notikumu, kuram nepieciešams drošs elektronisks paraksts, lietotājs uzzinās tāpat, kā par jebkuru citu “Esmu iepazinies” notikumu. Sīkāk skatīt sadaļu “Esmu iepazinies”.


Kā es varu parakstīt “Esmu iepazinies” notikumam pievienoto dokumentu ar drošu elektronisku parakstu?

 

Notikuma detalizācijas skatā pogas “Apstiprināt” vietā būs poga “Parakstīt”.

 

TomsU_0-1659009018007.png

 

Nospiežot uz šīs pogas, lietotājs tiks pārvietots uz elektroniskā paraksta sistēmu, kurā notiks automātiskā autorizācija. Dokumentu var parakstīt ar Smart-ID, eParaksts mobile, vai eParaksts karti.

 

Pēc veiksmīgas pieslēgšanās sistēmā, lietotājam tiks atvērta papildus informācija par parakstāmo dokumentu.

 

TomsU_3-1659009124238.png

 

TomsU_4-1659009160658.png


Nospiežot uz pogas “Parakstīt” lietotājs varēs izvēlēties parakstīšanas metodi. Smart-ID gadījumā ir jāievada otrais kontroles kods un PIN 2 apstiprinājums viedierīcē, eParaksts mobile gadījumā - identitātes apstiprināšana viedierīcē, eParaksts viedkarte - PIN2 ievadīšana.

LindaGutne_0-1673269804167.png

 

Pēc veiksmīgas dokumenta parakstīšanas lietotājs tiks novirzīts atpakaļ uz notikumu sarakstu un notikums tiks automātiski apstiprināts.

 

TomsU_5-1659009247508.png


Kur es varu redzēt savus parakstītos dokumentus?


Saskaņotos un parakstītos dokumentus var redzēt pieteikumu vēsturiskajā skatā nospiežot uz saites “Saskaņotie pieteikumi” (skatīt erānšāviņu augstāk) un izvēloties attiecīgo sadaļu, uz kuru tika sūtīts parakstāmais dokuments.

 

TomsU_6-1659009289620.png

 

 

Atverot šo pieteikumu, tiks atvērts notikuma detalizācijas skats, kurā būs saite uz parakstāmo dokumentu (ar uzliktajiem parakstiem), ja dokuments vēl gaida parakstus. Elektroniski parakstīto dokumentu ir iespējams lejupielādēt, ja saskaņošana un parakstīšana ir pabeigta. Dokuments ir atrodams ,spiežot uz failu ikonas.

 

Kur glabājas parakstītie dokumenti?


Visi parakstītie dokumenti, pēc to saskaņošanas un parakstīšanas, tiek glabāti Horizon failu repozitorijā, kurš ir norādīts uzstādījumos. Kamēr dokuments tiek parakstīts, tas īslaicīgi atrodas parakstīšanas sistēmas repozitorijā.

 

Vai parakstāmajam dokumentam var piekļūt kāda cita persona?


Parakstāmajam dokumentam var piekļūt tikai personas, kuras ir atzīmētas, kā parakstītāji, vai notikuma izveidotājs, kurš šo dokumentu ir pievienojis. Visiem dokumentiem ir piesaistīti personas kodi un piekļuve dokumentam ir tikai šī personas koda īpašniekam ar autorizācijas metodēm Smart-ID, eParaksts mobile, eParaksts karte.

Izceltā tēma

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām