WEB lietotāja izveide un deaktivizācija

17-06-2021 12:30 (Atjaunots 09-01-2023)
  • 3 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 1930 Skatījumi

WEB lietotāja izveide

 

WEB lietotājus izmanto, lai pieslēgtos Visma HoP. Katram WEB lietotājam tiek veidota sava pieeja Visma HoP sistēmai, identificējot personu ar pieejas vārdu.

 

WEB lietotāju var izveidot no Personas kartīšu saraksta vai Personu saraksta:

 

a) Pamatdati 🡪 Personāla uzskaite 🡪 Personas kartītes

Sarakstā atzīmē vienu vai vairākas personas, kam jāveido WEB lietotājs, un veic darbību <Darbības> 🡪 Darbības ar WEB lietotājiem 🡪 Izveidot WEB lietotājus:

 

WEB1.png

 

b) Pamatdati 🡪Uzņēmums 🡪 Personu saraksts

Sarakstā atzīmē vienu vai vairākas personas, kam jāveido WEB lietotājs un veic darbību <Darbības> 🡪 Izveidot WEB lietotājus:

 

WEB2.png

 

Atvērsies logs: WEB lietotāju izveide/ labošana:

 

WEB3.png

 

Autentifikācijas veids: Parole, Domēna vārds vai Domēna vārds vai Parole

 

1.png

 

Domēns: Aizpilda tikai tad, ja autentifikācijas veids ir Domēna vārds vai Domēna vārds vai Parole:

2.png

 

Pieejas vārda šablons: Iespēja izvēlēties no esošajiem šabloniem, pēc kāda principa tiks ģenerēts lietotājvārds:

 

3.png

 

Horizon lietotājs: Tiek izveidots atsevišķs Horizon lietotājs, ar kura tiesībām (piesaistīto lomu) darbinieki slēgsies pie HoP. Parasti tiek nosaukts WEB lietotājs, HoP darbinieks u.c.:

4.png

 

WEB lietotāja sinhronizācija ar HOP – iespējo, lai nodrošinātu automātisku lietotāju pievienošanu, labošanu, deaktivizēšanu HoP un datu izmaiņu sinhronizāciju ar HoP.

 

Sūtīt paroles saiti – iespējo tikai tad, ja autentifikācijas veids ir Parole vai Domēna vārds vai Parole, darbiniekiem personas kartītē ir norādīta e-pasta adrese un vēlaties nekavējoties nosūtīt saiti paroles izveidei (derīga max 24h).

 

Ieteicams iespējot arī atzīmes pie Darbības papildus parametri.

 

Noklikšķinot Turpināt, sistēma visiem iezīmētajiem darbiniekiem izveidos WEB lietotāju pēc norādītā šablona un atvērs arī jaunizveidoto WEB lietotāju sarakstu (ja ir iespējota atzīme “Atvērt apstrādāto WEB lietotāju sarakstu”).

 

Atvērtajā sarakstā pēc nepieciešamības var labot WEB lietotāju, piemēram, izveidot tam paroli, ja nav nosūtīta paroles maiņas saite vai pielāgot lietotājvārdu.

 

Visus WEB lietotājus var apskatīt Sistēma 🡪 Administrēt 🡪 WEB lietotāji:

 

5.png

 

No šī saraksta var arī atkārtoti nosūtīt paroles maiņas saiti darbiniekiem:

 

6.png

 

WEB lietotāja pievienošana HoP moduļiem

 

HoP lietotnē “Licences pārvaldība” (pieejama HoP lietotājam ar lomu “Pārvaldnieks”) ir iespējams norādīt, kuri HoP moduļi automātiski tiks piešķirti jaunam lietotājam pie pirmās pieslēgšanās HoP (ja pie WEB lietotāja ir atzīme “WEB lietotāja sinhronizācija ar HOP”). Parasti šo iespēju izmanto tiem HoP moduļiem, kurus lietos visi darbinieki, piemēram, HoP Personāls, HoP Komandējumi, HoP Mani izdevumi. Pārējiem moduļiem lietotājus pievieno HoP lietotnē "Lietotāju pārvaldība" manuāli. Sīkāk par par to var lasīt HoP administratora rokasgrāmatā.

 

7.png

 

WEB lietotāja deaktivizācija

 

Kad darbinieks beidz darba tiesiskās attiecības, nepieciešams deaktivizēt WEB lietotāju. 

WEB lietotāju Horizon var deaktivizēt manuāli vai automātiski.

 

a) Manuāla lietotāja deaktivizācija:

Pamatdati 🡪 Personāla uzskaite 🡪 Personas kartītes

Sarakstā atzīmē vienu vai vairākas personas, kam jādeaktivizē WEB lietotājs un veic darbību <Darbības> 🡪 Darbības ar WEB lietotājiem 🡪 Deaktivizēt WEB lietotājus:

 

8.png

 

b) Automātiska lietotāja deaktivizācija:

Tiek izveidots automatizētais darbs* Sistēma 🡪 Uzstādījumi 🡪 Automatizētie darbi ar izpildāmā objekta klasi “Deaktivizēt WEB lietotājus”:

 

9.png

 

Izpildes uzstādījumi – piemērs:

 

10.png

 

Objekta konfigurācija – piemērs:

 

12.png

 

*Lai konfigurētu Automatizēto darbu, jābūt izveidotam Horizon serverim automatizētajiem darbiem. Sīkāku informāciju par darbu servera izveidi skatīt šeit. 

 

WEB lietotāja deaktivizācija Horizon pašlaik nedzēš neaktīvos lietotājus no HoP moduļiem. Lai to paveiktu, jādodas uz HoP un jāveic dzēšana.

 

HoP lietotnē Lietotāju pārvaldība (pieejams ar lomu “Pārvaldnieks”) pielieto filtru /neaktivs, kas atlasa visus neaktīvos WEB lietotājus.

 

13.png

 

Noklikšķinot uz bultas, parādīsies iespēja iezīmēt neaktīvos lietotājus un dzēst tos no moduļiem:

14.png

15.png

 

 

 

 

 

Komentāri
Diāna 11
CHAMPION **
autors Diāna 11

@Ieva Ēvalde 

ļoti konkrēti īsi efektīvi!

Gaidu vēl tādus labus rakstus par HoP

LieneJ
CONTRIBUTOR **
autors LieneJ

@Ieva Ēvalde 

Vēlējos pārliecināties, ka darbiniekam, kuram vairs nav nepieciešams HOP un kuram ir deaktivizēts Horizon Web lietotājs, dzēšot HOP lietotāju no moduļiem, Horizon saglabāsies visa iesniegumu un to saskaņošanas vēsture. Tā pat visa dokumentu aprites vēsture saglabāsies Horizon, ja HOP lietotājs vispār tiks dzēsts no HOP?

Ieva Ēvalde
VISMA
autors Ieva Ēvalde

@LieneJ Jā, tieši tā - lietotājs šādā gadījumā tikai tiek dzēsts no HoP, bet Horizon paliek visa šī lietotāja iesniegumu un saskaņošanas vēsture.

Izceltā tēma

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām