AndaJa
CONTRIBUTOR **

Summētais darba laiks - mēnešalga vai stundu likme-lūdzu padalīties ar pieredzi?

autors AndaJa

Uzņēmumā patreiz ir noteikts summētais darba laiks ar cieto algu un pārskata periodu 3 mēneši. Katru mēnesi tiek apmaksātas "normas stundas", nevis "faktiski nostrādātās stundas".

Vai ir iespējams izmainīt iestatījumus un uzlikt, ka konkrētā mēnesī  "stundas algas likmi" aprēķina, dalot darbiniekam noteikto "mēneša darba algu" ar attiecīgā "kalendāra gada vidējo darba stundu skaitu mēnesī" un apmaksāt konkrētā mēnesī "nostrādāto stundu skaitu". Un pārskata perioda 3 mēnesī veidojot Darba laika uzskaites dokumentu "Virsstundas periodā" , tiek apmaksātas pārskata periodā izveidojušās virsstundas.  Bet kā iziet no situācijas, ja trešajā mēnesī jānorāda izveidojušās virsstundas DLU tabelē(saskaņā ar Darba likumu), no kuras arī tiek veikts aprēķins par šīm virsstundām.

Vai arī ērtāk ir noteikt stundas likmi summētajam darba laikam? Un apmaksāt faktiski nostrādātās stundas un 3 mēnesī apmaksāt virsstundas vai dīkstāvi?

1 ATBILDĒT 1

autors Anita Barbane

Labdien, @AndaJa !

 

Lai programma aprēķinā ņemtu vērā gada vidējo stundu skaitu mēnesī un samaksātu par nostrādātām stundām, samaksas veida konfigurācijā jābūt norādītam:

- aprēķina veids "Mēneša alga proporcionāli stundām"

- lappusē "Aprēķins" laukā "Stundu likmi aprēķina no" uzrāda vērtību "Vidējā stundu skaita kalendārā"

AnitaBarbane_0-1665123978728.png

 

Par "Virsstundas periodā"

Dokumenta tipā norāda periodu 3 mēneši, lai pie dokumenta aizpildes to nevajadzētu norādīt. Dokumentu veido trešā mēnesī, kad DDLU dokumenti par šiem 3 mēnešiem ir izveidoti. Pie aizpildes programma ņem vērā mēneša normas stundas no darbinieka personas amata datiem (PAD) piesaistītā kalendāra un nostrādātās stundas DDLU dokumentos.

 

Vai arī ērtāk ir noteikt stundas likmi summētajam darba laikam? Un apmaksāt faktiski nostrādātās stundas un 3 mēnesī apmaksāt virsstundas vai dīkstāvi?

Ja darbiniekiem ar summēto d/l vēlas katrā mēnesī apmaksāt tikai nostrādātās stundas, tad, protams, var izvēlēties Stundas likmi. 

Ja stundas likme tiek noteikta ņemot vērā gada vidējo stundu skaitu mēnesī, tad, pie nosacījuma, ka mēnešalga nemainās, katru gadu tāpat jāveido jauni PAD un jānorāda jaunā stundu likme. Ja paliek nemainīga mēnešalga, tad katru gadu nav jāveido jauni PAD, programma pēc samaksas veida konfigurācijas sapratīs ar cik stundām jādala katru mēnesi aprēķinot stundas likmi.

 

Darba iekšējos kārtības noteikumos nosaka kāds būs virsstundu periods. Šajā periodā darbinieks kādu mēnesi var strādāt mazāk stundas, citā vairāk, bet pa visu periodu jābūt nostrādātām normu stundām. Ja šajā periodā nostrādātas vairāk stundas nekā normu stundas, tad samaksā virsstundas, ja mazāk - apmaksā kā dīkstāves stundas. Tāpēc ieteicams pārskatīt darba līgumā norādīto darba slodzi, lai nebūtu jāmaksā dīkstāves stundas.

 

P.s. praktiskās pieredzes nav, bet ir pieredze darbā ar klientiem, kuriem ir darbinieki ar summēto d/l

 

 

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām