Mijn Communities
Help
Walter Hol
CHAMPION *

Autorisatie via Rol niet mogelijk zonder autorisatie Medewerker

door Walter Hol
Status: Nieuw

Het autorisatiebeheer in Youforce is opgebouwd als een pyramide (Hoe richt ik de rechten voor Mijn Youforce zo over... - Visma Community) Dat betekent allereerst gebruikers, die worden medewerker en daar bovenop kan je rollen stappelen die koppelen met de roltoewijziging vanuit HR Core.

 

Een medewerker die uitdienst gaat, wordt na uitdiensttreding automatisch gebruiker met daarbij andere rechten. Echter de roltoewijzingen vanuit HR Core blijven doorlopen, dus een medewerker uitdienst (=gebruiker) waarvan de roltoewijziging nog niet afgesloten is, heeft nog steeds aanvullende rechten. 

 

Het is zeer wenselijk dat aanvullende rechten vanuit roltoewijzingen altijd ook gekoppeld zijn aan het pyramide model en alleen functioneren als er sprake is van een actief dienstverband (= rol medewerker). Een combinatie gebruiker (geen medewerker) in combinatie met een roltoewijziging zou niet mogelijk mogen zijn. In voorkomende gevallen zou je dan moeten kiezen voor het toewijzen van individuele rechten.

 

Neemt niet weg dat beheerders de roltoewijziging in HR Core ook moeten afsluiten (of dat HR Core dit automatisch doet bij uitdiensttreding). Maar in het proces nu lopen we te veel risico's dat accounts te lang te veel rechten behouden.

2 Opmerkingen
door Jeroen Coret Kennemerhart

Hi @Walter Hol,

 

Mooi idee. Wat mij betreft zou het heel wenselijk zijn om dit vastgelegde rol in hr core automatisch te voorzien van de einddatum (=datum uit dienst) indien er geen actief dienstverband meer is. De gegevens zijn immers al bekend in hr core.

 

groet jeroen

Raymond_de_Rozario
ACTIVE CONTRIBUTOR ***
door Raymond_de_Rozario

Hoi @Walter Hol ,

 

ik werd door @Christiaan Sluis  gewezen op jouw idee, n.a.v. het mijne Einddatum roltoewijzing automatisch gelijk maken a... - Visma Community. Het gaat niet alleen om roltoewijzingen, maar ook om eindgebruikers in selfservice waar niet automatisch een einddatum aan komt te hangen. Mijn voorkeur gaat naar geautomatiseerd. Wanneer een medewerker uit dienst gaat dan alle additionele rollen/bevoegdheden ook die einddatum wanneer deze nog niet is gevuld.