Jauns ienākuma veids 1066 Ukrainas iedzīvotāju darba algai

02-06-2022 14:48 (Atjaunots 08-02-2023)
  • 8 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 3546 Skatījumi

Sākot no 27.05.2022. ir spēkā jauns ienākuma veids 1066 Ukrainas civiliedzīvotāju darba algai.

https://www.vid.gov.lv/lv/palidziba-ukrainai

https://www.vid.gov.lv/lv/media/1556/download?attachment

 

Kā tas ietekmē algas aprēķinu par 2022.gada maiju?

Līdz 26.05.2022. (ieskaitot) aprēķina algu kā nerezidentam bez atvieglojumiem un par maiju iesniedz pārskatu par nerezidentam izmaksātajām summām (MK noteikumu Nr.899 4.pielikumu).

Sākot ar 27.05.2022. šiem darbiniekiem norāda ienākuma veidu 1066 un, kad beigsies gads vai darba attiecības, būs jāiesniedz paziņojumu par FP izmaksātajām summām ar kodu 1066, norādot ienākuma gūšanas periodu (darba attiecību periodu) un faktiski piemēroto neapliekamo minimumu un atvieglojumu.

 

Kas jādara?

1. Izveido jaunu ienākuma veidu 1066

Pamatdati -> Personāla uzskaite -> Nodokļiem -> Ienākuma veidi

AnitaBarbane_0-1654173022509.png

 

2. Izveido jaunu ieturējuma veidu IIN.

Pamatdati -> Personāla uzskaite -> Aprēķiniem -> Ieturējuma veidi

 Kopē esošo ieturējuma veidu IIN darba algai un norāda jaunās vērtības: Ienākuma veids un Spēkā no.  Spēkā no var norādīt arī no gada sākuma, bet ir viens nosacījums - tam jābūt no mēneša pirmā datuma.

Jāpārskata arī visas pārējās lappuses. Lappuse Aprēķins nemainās, jo pēc jaunām izmaiņām ukraiņu darbinieka darba algai var piemērot atvieglojumus, ja darba devējs EDS sistēmā ir saņēmis par to izziņu.

AnitaBarbane_0-1654170877360.png

 

3. Jāpārskata visi pārējie ieturējuma veidi un jāpārliecinās vai jaunais ieturējuma veids neietekmē to un vai nav jāveic labojums. 

Piemēram:

AnitaBarbane_1-1654171310811.png

 

4. Esošās Tiesiskās attiecības jāslēdz ar 26.05.2022.

5. Ar 27.05.2022. tiek veidotas jaunas Tiesiskās attiecības, kurās tiek piesaistīts jaunais ienākuma veids, un attiecīgi Personas amata dati.

 

Veiksmi darbā!  

 

 

Komentāri
j-road
CONTRIBUTOR *
autors j-road

Labdien!
Esošo TA slēgšana un jaunu izveidošana nozīmē, ka tiek izmaksāta kompensācija par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu līdz 26.05.2022.

Vai ir iespējams citādāk atrisināt jautājumu par ARF? Lai bez kompensēšanas tas turpinātos uzkrāties no pirmo TA sākuma datuma. Korekcijas jauno Tiesisko attiecību ARF?

Ieva Juraševska
ACTIVE CONTRIBUTOR *
autors Ieva Juraševska

Sveicieni, @j-road!

 

Ne vienmēr TA slēgšana un jaunu TA atvēršana nozīmē to, ka darbiniekam jāizmaksā kompensācija par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu. Šajā gadījumā TA būtu jāslēdz bez kompensācijas aprēķina, jo izmaiņas ir tehniskas. Līdz ar jaunām TA veidojas jauns ARF ieraksts, kuru nevaram uzsākt no TA pirmās dienas. Ir jāveido ARF ieraksts ar atvaļinājuma uzkrājuma sākuma atlikumu no iepriekšējām TA. 

 

Par to, kā veidot jaunu ARF ierakstu ar sākuma atlikumu, var izlasīt šeit. 

 

 

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

Sveiki!

Vai esošo tiesisko attiecību slēgšana nozīmē to pašu darbību kā tiek atbrīvots darbinieks (darba attiecības - atbrīvošana)? Norādu līdz 26.05.22 un ievadu jaunas tiesiskās attiecības no 27.05.22? Kā tiek fiksēts atvaļinājuma uzkrājums, ja ARF netiek veidotas? 

 

autors Anita Barbane

@Anonymous 

Šajā situācijā jaunajās tiesiskajās attiecībās (TA) lappusē Aprēķins sadaļā Atvaļinājuma rezerve laukā Rēķināt no jānorāda jaunās TA sākuma datumu un laukā Uz šo datumu uzkrātas norāda cik dienas ir uzkrātas uz jaunās TA sākuma datumu.

Ja iepriekšējās TA nav bijis izmantots neviens atvaļinājums, tad jaunās TA laukā Rēķināt no var uzrādīt iepriekšējo TA sākuma datumu un laukā Uz šo datumu uzkrātas uzrādīt 0.

Jāatceras, ka šajā situācijā, lai atvaļinājuma rezerves aprēķinā tiktu iekļautas iepriekšējās TA aprēķinātās summas, gan iepriekšējo, gan jauno TA personas amatu datos jāieliek izpeļņas indekss ar vienādu vērtību, piem., 1, un šis indekss būs jānorāda atvaļinājuma rezerves dokumentā laukā Izpeļņas ind.:. Tas nozīmē, ka šiem darbiniekiem būs jāveido atsevišķs AR dokuments tik ilgi, kamēr vidējā izpeļņā ieies iepriekšējās TA summas.

Eva Kalniņa
CHAMPION *
autors Eva Kalniņa

Labdien!

 

@Ieva Juraševska 

Veicu darbinieku atbrīvošanu ar 26.05.22 un ievadīju jaunu kartiņu ar 27.05.22. Bet rēķinot darba algu par maija mēnesi (jo maija mēnesī ir izveidots jaunais ienākumu veids), parādās kļūda. Vai esmu kaut ko nepareizi ievadījusi?

 

VinetaTulija_1-1655107019038.png

 

autors Anita Barbane

@Eva Kalniņa 

Tas nozīmē, ka Ieturējuma veidu sarakstā Iedzīvotāju ienākuma nodoklim ukraiņiem ar vienu sākuma datumu ir vairāk kā viens ieraksts.

Vajadzētu Ieturējuma veidu saraksta izskatā izlikt Ienākuma veids un paskatīties.

AleksandrA
CONTRIBUTOR ***
autors AleksandrA

Labdien!

Aprēķināju darba algu darbiniekam - Ukrainas civiliedzīvotājām - nerezidentam, bet neaprēķinājās uzņēmējdarbības riska valsts nodeva. Kaut kas nav kārtībā ar konfigurāciju?

Paldies!

AleksandrA
CONTRIBUTOR ***
autors AleksandrA

Sapratu, kur ir problēma. Nebija ielikts ķeksis ieturējuma veidā "URVN" pie ienākuma veida "Ukrainas civiliedzīvotāja darba alga":

AleksandrA_0-1668583185711.png

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām