WEB lietotāju sinhronizācija - automatizētais darbs

30-11-2018 08:40 (Atjaunots 04-04-2024)
  • 23 Atbildes
  • 4 vērtējumi
  • 9170 Skatījumi

Lai atvieglotu WEB lietotāju izveidi, sistēmā ir pieejams automatizētais darbs, kas veic WEB lietotāju sinhronizāciju - ar šo darbību ir iespējams ne tikai ģenerēt WEB lietotāju kartītes jauniem darbiniekiem, bet arī labot kontaktinformāciju esošiem WEB lietotājiem, nolasot datus no atbilstošās personas kartītes.

 

Ceļš sistēmā: Sistēma --> Uzstādījumi --> Automatizētie darbi --> Izpildāmā objekta klase: Web lietotāju sinhronizācija

 

Palaišanas uzstādījumi:

 

Ievavalde_0-1679304341034.png

 

Objekta konfigurācija:

 

LindaLaipaka_0-1712220692035.png

 

Stājušies darba attiecībās ar: tā kā automatizētais darbs tiek izpildīts bez lietotāju iesaistīšanas (lietotājs nevar iezīmēt darbiniekus, kuriem jāveido vai jālabo WEB lietotāju kartītes), darbam ir parametrs “Stājušies darba attiecībās, sākot ar”, pēc kura tiks atlasīti darbinieki, kuriem jāveido/jālabo WEB lietotājs.

 

Autentifikācijas veids: izvēlas atbilstošo autentifikācijas veidu.

 

Domēns: aizpilda, ja autentifikācijai tiek izmantots Domēna vārds.

 

Pieejas vārda šablons: izvēlas atbilstošo šablonu, pēc kāda sistēma ģenerēs pieejas vārdus HoPam

 

Filtrs: ja WEB lietotāju nav nepieciešams veidot visām personām, kurām tiek ievadīta personas kartīte, pievieno atbilstošo filtra nosacījumu.

 

Horizon lietotājs: tiek pievienots Horizon lietotājs, ar kura tiesībām personas pieslēgsies HoP.

 

WEB lietotāja sinhronizācija ar HOP: iespējo, lai nodrošinātu automātisku lietotāju pievienošanu, labošanu, deaktivizēšanu HoP un datu izmaiņu sinhronizāciju ar HoP.

 

Sūtīt paroles saiti: iespējo tikai tad, ja autentifikācijas veids ir Parole vai Domēna vārds vai Parole, darbiniekiem personas kartītē ir norādīta e-pasta adrese un vēlaties nekavējoties nosūtīt saiti paroles izveidei (derīga 24h).

 

Parametri

 

Ieteicams iespējot arī atzīmes pie Darbības papildus parametri.

 

Saskarnes jauniem WEB lietotājiem

 

Sadaļā “Saskarnes jauniem WEB lietotājiem” (pieejama sākot no 635.versijas 6.laidiena) var norādīt, ar kādām atļautajām saskarnēm pēc noklusējuma tiks veidoti jaunie WEB lietotāji.

Sadaļā “Lietotājam atļautās saskarnes” ir jāatzīmē “Lietotājam atļautās saskarnes - piešķirtās”. Pēc tam no apakšējās sadaļās “Pieejamās saskarnes” vajadzīgās saskarnes jānorāda sadaļā “Piešķirtās saskarnes”.

 

LindaLaipaka_1-1712220937785.png

 

Filtra izveide

 

No Horizon 615. versijas ir pieejams papildus lauks Filtrs automatizētajā darbā Web lietotāju sinhronizācija. Ar filtru varam atlasīt personas, kas ikdienā lietos HoP un automatizēt WEB lietotāju izveidi tieši šīm personām. 

 

Piemērs:

 

Iestādē / uzņēmumā Personas kartīšu sarakstā tiek ievadīti darbinieki ar darba līgumiem, autoratlīdzības līgumiem un uzņēmuma līgumiem. WEB lietotāju sinhronizāciju nepieciešams piešķirt tikai darbiniekiem ar darba līgumiem.

 

Ceļš sistēmā: Pamatdati --> Personāla uzskaite --> Personu kartītes:

 

Ievavalde_0-1679308808226.png

 

Filtru veidojam atbilstoši Horizon filtrēšanas nosacījumiem un vērtībām, kas pieejamas Personas kartīšu sarakstā (piemēram, ienākumu veids, darbinieku grupa, u.c.) . Filtru saglabājam.

 

Ievavalde_1-1679308853195.png

 

Filtru kopīgojam ar visiem lietotājiem:

 

Ievavalde_2-1679308908029.png

 

 

Ievavalde_3-1679308933767.png

 

Visi kopīgotie filtri ir pieejami Automatizētā darba ievadlogā. Ja ir izveidots jauns filtrs, tad izvēlni nepieciešams atsvaidzināt:

 

Ievavalde_4-1679308998083.png

 

Komentāri
Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous
Pazīme "Web lietotāju sinhronizācija ar HoP" attiecas uz jaunu web lietotāju veidošanu. Esošiem web lietotājiem , izskatās, ka šī pazīme jāliek manuāli. Zem Darbībām nepiedāvā veidni datu ielādei vai labošanai. Uzņēmumā tuvu pie 2 tūkstoš lietotājiem... Kāds ir jūsu ieteikums sinhronizācijas pazīmes ielikšanai esošiem lietotājiem?
autors Mija Zaļūksne (Atjaunots ‎29-03-2019 09:31 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Labrīt, @Anonymous!

 

Ļoti atvainojos par to, ka atbilde bija ilgi jāgaida. Lai nebūtu darbs jāveic manuāli, šobrīd iesaku https://visma.force.com/ pieteikt tehnisko konsultāciju, kur mūsu pusē visiem tiks nomainīts automātiski.

 

p.s. paldies, ka par šo vērsāt uzmanību. Runāsim ar izstrādi, kā turpmāk varam lieliem klientiem palīdzēt to atrisināt vienkāršāk.

 

Jauku dienu vēlot,

Mija Z.

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

Labdien,

 

Mums arī būtu aktuāli, ja šo pazīmi varētu mainīt kaut-kā caur darbībām web lietotāju sarakstā uzreiz vairākiem web lietotājiem.

Dāvis Stepāns
CONTRIBUTOR ***
autors Dāvis Stepāns

Labdien, vai ir iespējams predefinēt pieejas vārda šablonus? Mums būtu nepieciešams šablons VUzvards.

 

autors Mija Zaļūksne

@Dāvis Stepāns Ir piejami tikai šobrīd iepriekš definētie algoritmi, kas ir biežāk lietotie.
Tuvākajā laikā nav plānots pārveidot mehānismu tā, lai lietotājs pats varētu noteikt pieejas vārda veidošanās algoritmu.

Dāvis Stepāns
CONTRIBUTOR ***
autors Dāvis Stepāns

Skaidrs, paldies par info. 

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

HoP administratora rokasgrāmatā ir rakstīts "Lai sinhronizācija notiku, administratora aplikācijā Klienti pie autentifikācijas metodes ir jānorāda Horizon sinhronizācijas WEB lietotājs."
Kas tas ir par aplikāciju Klienti?
Vai jāveido kādu speciālu Web/RVS lietotāju vai es varu norādīt, piemēram , savu web lietotāju?

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

Starp citu, mums, tāpat kā Dāvim, būtu nepieciešams šablons VUzvards. Varbūt tomēr var nākotnē ieviest?

autors Mija Zaļūksne

Labrīt, @Anonymous!

Ļoti atvainojamies, ka atbildam tikai tagad.

 

Lūk, arī atbilde:

Speciāli citu WEB lietotāju šim nolūkam nav jāveido, jo var izmantot to pašu WEB lietotāju, ko izmanto HOP Licences informācijas atjaunošanai.

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

@Mija Zaļūksne 
Paldies.

Bet kas ir "administratora aplikācija Klienti"?

Vai tas ir domāts hop administratoru sadaļa: https://localhost/#!/elmar ?

Ja jā, tad var kaut-kā atjaunot paroli lietotājam hopadmin? (man it kā ir saglabāta parole, bet saka, ka nepareiza, un es nevaru pieslēgties pie https://localhost/#!/elmar )

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous (Atjaunots ‎27-06-2019 16:11 autors Mija Zaļūksne VISMA )

@Anonymous , labdien!

 

Jā, tā ir hop administratora sadaļa.

Par lietotāja paroles atjaunināšanu lūgums sazināties ar mums caur klientu atbalstu sistēmu vai savu konsultantu, lai varam Jūs identificēt un palīzēt.

P.S Ja Jums ir izveidots administratora WEB lietotājs ar aministratora lomu, tad paroli varat nomainīt WEB lietotāja kartiņā (Sistēmā - Administrēt - WEB lietotāji).

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

@Anonymous  Sveika. Es vakar izveidoju pieteikumu atbalsta sistēmā.
Lietotājs hopadmin, kurš bija izveidots pie HoP ievades, lai pieslēgties administratoru sadaļai, nav Web lietotāju sarakstā, tāpēc es nevaru tam nomainīt paroli tā, kā citiem.

Un, piemēram, ar savu Web lietotāju es arī nevaru pieslēgties pie https://localhost/#!/elmar 

agnsn
CONTRIBUTOR *
autors agnsn (Atjaunots ‎20-03-2023 17:16 autors agnsn )

"WEB lietotāja izveide, labošana vai deaktivēšana automātiski tiks sinhronizēta ar  HoP. " - vai tas nozīmē, ka, deaktivizējot web lietotāju, no HoP tiks dzēsts lietotājs un atbrīvota licence?

autors Diāna Bomiņa

Labdien @agnsn!

 

Diemžēl nē, no HoP puses deaktivizēts web lietotājs netiks izdzēsts. Gadījumā, ja web lietotājs ir deaktivizēts, tad HoP pusē uzrādīsies simbols "D" (skat. attēlu zemāk).

 

Screenshot_2.png

Lai visiem deaktivizētiem lietotājiem HoP pusē noņemtu licenci, ir iespējams rīkoties, kā ir aprakstīts šajā rakstā: https://community.visma.com/t5/Zinasanu-baze/WEB-lietotaja-izveide-un-deaktivizacija/ta-p/389515

 

 

Screenshot_4.png

 

agnsn
CONTRIBUTOR *
autors agnsn

Labdien! 

Vai ir paredzēts, ka AD web lietotāja kartiņā no personu kartiņas aizpilda arī e-pastu?

Kā AD apstrādā personas ar vienādiem vārdiem, uzvārdiem, vai šādām personu kartītēm web lietotāja kartītes ģenerēšana beidzas ar kļūdu un ir jāapstrādā manuāli?

Ieva Juraševska
ACTIVE CONTRIBUTOR *
autors Ieva Juraševska

Labdien, @agnsn !

 

Veidojot jaunu WEB lietotāju ar automatizēto darbu, WEB lietotāja kartiņā ielasās e-pasts no Personas kartiņas lauka Darba e-pasts. Ja AD iespējots ķeksis "Esošiem WEB lietotājiem labot kontaktinformāciju (vārds, uzvārds, e-pasts)", tad arī izmaiņu gadījumā WEB lietotāja jaunais e-pasts sinhronizēsies no Personas kartiņas.

 

Ja darbiniekiem ir vienādi vārdi un uzvārdi vai arī pēc izvēlētā šablona lietotājvārdi (piemēram, VARDSU) nebūtu unikāli, tad pie ģenerēšanas WEB lietotājvārdiem automātiski tiks piešķirta unikalitāte (papildus simboli), balstoties uz izvēlēto pieejas vārda šablonu.

 

Labā prakse būtu izmantot Pieejas vārda šablonu E-pasts, ja visiem iestādes / uzņēmuma darbiniekiem ir piešķirts darba e-pasts.

 

agnsn
CONTRIBUTOR *
autors agnsn (Atjaunots ‎05-09-2023 15:14 autors agnsn )

@Ieva Juraševska paldies par atbildi!

Pārbaudīju, ka, lai ielogotos/izmantotu HoP, web lietotāja kartiņā nav nepieciešams norādīt e-pastu. Vai HoP kādā no lietotnēm izmanto web lietotāja e-pastu, kādas ir ietekmes, ja e-pasts nav aizpildīts? Vai brīdinājuma e-pastu (Brīdinājuma apraksta saņēmējs) sūtīšanā ir iespēja izmantot e-pastu no web lietotāja kartītes?

Andrejs_R
CONTRIBUTOR ***
autors Andrejs_R

Labdien!

 

Tika izveidots Horizon Automatizētais Darbs (AD): Web lietotāju sinhronizācija.

Tas smuki nomaina Uzvārdu, E-pastu. Taču pamanīju, ka atverot Horizon Web lietotāja TABu 'Objekti' kolonnā 'Nosaukums' joprojām uzrādās darbinieces vecais uzvārds. Izskatās, ka šo procesu dērētu pietjūnot vēl drusku.

 

2023-09-05 16_00_54-Clipboard.png

 

Paldies!

agnsn
CONTRIBUTOR *
autors agnsn

Kādos gadījumos automatizētais darbs labo Firmai līdz datumu?

agnsn_0-1693921469260.png

 

Ieva Juraševska
ACTIVE CONTRIBUTOR *
autors Ieva Juraševska

@agnsn Redzu, ka aktīvi uzdodiet dažādus jautājumus par aktuāliem jautājumiem. Mēs ļoti priecātos, ja šādi jautājumi, kur precīzākai atbildei būs nepieciešama jau detalizētāka informācija par jūsu Horizon vidi un produkta lietošanas scenārijiem, tiktu pieteikti jūsu sistēmas apkalpotājam (Visma konsultantiem atbalsta sistēmā vai Visma partnerim, ja esiet partnera klients).

Ieva Juraševska
ACTIVE CONTRIBUTOR *
autors Ieva Juraševska

@Andrejs_R Jā, taisnība - vizuāli izskatās, ka ir palicis vecais uzvārds, tomēr, ja atveram šo Objekta - Persona ierakstu un pamēģinām pārlasīt, tad redzam, ka uzvārds ir nomainījies. Šīs izmaiņas nenotiek pašā WEB lietotāja kartītē, bet gan Personu saraksta kartītē. Ja šis šķiet būtisks uzlabojums Horizon funkcionalitātē, lūdzu izveidot par to pieteikumu atbalsta sistēmā

Andrejs_R
CONTRIBUTOR ***
autors Andrejs_R

@Ieva Juraševska es nospiedu TABā 'Objekti' uz konkrētā ieraksta ar labo pogu - Pārlasīt, un nekas nemainījās. Lietotājs šobrīd atrodas prombūtnē, varbūt tas ir iemesls, kāpēc nenomainās?

Ieva Juraševska
ACTIVE CONTRIBUTOR *
autors Ieva Juraševska

@Andrejs_R Arī jums iesaku tomēr veidot pieteikumu atbalsta sistēmā, jo problēmas pētīšanai būs nepieciešams pieprasīt no jums datus vai pieslēgties jūsu videi. Es gan ar "Pārlasīt" biju domājusi atkārtoti piesaistīt objektu.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām