for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Når et av Vismas økonomisystemer kobler seg til Visma.net blir dette systemet automatisk eier av registrene over hovedbokskontoer og kostnadsbærere (avd., prosjekt mv.).
Før ditt firma i Payroll tar i bruk et nytt eller bytter til et Visma økonomisystem, må du avslutte eksisterende kostnadsbærere.
I mange tilfeller er de ansatte og deres faste transaksjoner knyttet opp til en kostnadsbærer. Her må du avslutte verdien på de ansatte og faste transaksjoner FØR du bytter økonomisystem.
Endring etter at nytt økonomisystem er aktivert kan medføre at dine tidligere verdier på kostnadsbærere ikke eksisterer lengre, noe som vil gi feilmelding når du forsøker å endre/avslutte.
Eksempel; ved overgang fra Visma Global til Visma.net Financials.
I Visma Global kan du ha brukt avdelingsverdier med 1-100. Verdien i Financials vil bli endret til 001-100. Ettersom 001 er ikke det samme som 1, må alle kostnadsbærerverdier settes med en til-dato i Payroll.
Så fremgangsmåten blir:
Visma Business oppsett av synkronisering til Master Data Management/MDM
Bunteksport i Huldt & Lillevik format
Migreringsguid når Visma Business eller Visma Global benyttes
Oppsett og krav til integrasjonen i Visma Business
Migreringsguide for regnskapsbyråer, eller kundeforhold med flere/mange firmaer
Migreringsguide for ordinære kunder, med en eller få firmaer
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Email: kundesenteret@visma.comCopyright © 2022 Visma.com. All rights reserved.