Ja, lietojot HoP, lietotājs ir saskāries ar problēmu, ko nevarat atrisināt pašu spēkiem, tad palīdzību ir iespējams pieteikt savam Horizon atbalsta pakalpojumu sniedzējam.
Problēmas risināšanas ātrumu ir iespējams palielināt pieteikumā pievienojot izstrādātājiem nepieciešamo informāciju. Tā tiek ietaupīts laiks informācijas pieprasīšanai un ātrāk ir iespējams ķerties pie risinājuma meklēšanas.
Jebkuram pieteikumam ir svarīgi pievienot scenāriju, pēc kura problēmu var atkārtot. Noteikti ir vērts pievienot ekrānattēlu, kurš ir uztaisīts tajā brīdī, kad ir notikusi kļūda. Tomēr ne vienmēr ar to ir pietiekami, tāpēc šajā rakstā aprakstīta informācija, kas izstrādātājiem būs nepieciešama darbam ar problēmu dažādos scenārijos, kā arī metodes šīs informācijas savākšanai.
Atbalsta fails - ja problēma rodas veicot kādas darbības sistēmā
HoP platformā ir izveidots links, uz kura nospiežot, tiek savākta lielākā daļa izstrādātājam interesējošā informācija. To sauc par "atbalsta failu" vai par "feedback failu". To iegūst, spiežot uz uzraksta "ja konstatē kļūdu" lapas apakšējā labajā stūrī:
NB! Ir svarīgi šo atbalsta failu izveidot uzreiz pēc tam, kad ir notikusi kļūda (vai šo kļūdu ir izdevies vēlreiz atkārtot). Šajā failā nebūs informācijas no iepriekšējām ielogošanās reizēm.
Kā izveidot HoP atbalsta failu? VIDEO
FTG mikroservisa logfaili - ja ar Atbalsta failu nepietiek
Reizēm ar atbalsta failā iekļauto informāciju nepietiek un ir nepieciešami arī FTG mikroservisa logfaili.
Lai noskaidrotu, kurā direktorijā uz diska meklēt šos logfailus, ir jāskatās FTG mikroservisa appsettings.json failā, kura direktorija ir norādīta parametrā "LogFileDirectory".
Izstrādātājam interesēs visi šie faili:
Logs_ftg.txt
LogsDataIntegration_ftg.txt
LogsError_ftg.txt
LogsSlowQuery_ftg.txt
LogsUserActivity_ftg.txt
Pievienojot failus pieteikumā, jānorāda darbinieka lietotājvārds un laiks, cikos šī kļūda tika novērota (der arī aptuvens laiks).
Ja problēma rodas ielogojoties vai obligātās paroles maiņas laikā
Ja problēma iestājusies pirms lietotājs ir pilnībā ielogojies sistēmā, tad atbalsta failu lietotājs izveidot nevarēs. Šajos gadījumos pieteikumam jāpievieno šo mikroservisu logfaili:
Auth
Database
FTG
Gateway
Licence
Menu
Webrouter
Katram no šiem mikroservisiem ir vairāki faili ar logiem. Standarta logfailu atrašanās vieta ir C:\Program Files\Visma\HoP\Logs, bet to var arī noskaidrot jebkura mikroservisa appsettings.json failā, parametrā "LogFileDirectory". Jāpievieno visi šie faili:
Logs_<microservice_name>.txt
LogsDataIntegration_<microservice_name>.txt
LogsError_<microservice_name>.txt
LogsSlowQuery_<microservice_name>.txt
LogsUserActivity_<microservice_name>.txt
Papildu tam ir arī jānorāda, ar kādu lietotāju un ap cikiem šī problēma tika novērota.
Ja problēma rodas instalācijas laikā - atjaunojot versiju
Šis darbs ir jāveic lietotājam ar administratora tiesībām.
Instalācijas laikā tiek izveidoti vairāki logfaili, kuros ir detalizēta informācija par instalācijas gaitu. Šie logfaili atrodas tā lietotāja "temporary" jeb pagaidu failu mapē, kurš palaidis instalāciju. Konkrētā mapes atrašanās vieta var variēt, tā ir norādīta vides mainīgajā (environment variable) %tmp%.
Lai nokļūtu šajā mapē, var atvērt, piemēram, Windows Explorer, adreses joslā ierakstīt %tmp% un nospiest Enter:
Ja atvērtā mape ir tukša, tad jāpaiet vienu mapi augstāk:
Failu nosaukumi sākas ar Visma_HOP_ un tad seko datumlaiks, kad ir notikusi instalācija. Instalācijas laikā tiek izveidots viens vai vairāki t.s. "galvenie" logfaili un viens logfails katram mikroservisam, kas ticis instalēts, atjaunināts vai noinstalēts. Galvenajam failam aiz datumlaika seko faila paplašinājums .log, bet mikroservisa logfailam pirms paplašinājuma vēl ir kārtas numurs un mikroservisa nosaukums. Pēc kārtas numuriem var ātri saprast secību, kādā ir instalējušies mikroservisi.
Parasti instalācijas logfailu izpēti sākam ar galveno failu un tad, ja nepieciešama detalizētāka informācija par kāda mikroservisa instalēšanas gaitu, skatāmies konkrētā mikroservisa instalācijas logfailā.
... Skatīt vairāk